REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pomagają nam, pomóżmy im

Na Sygnale

Mareccy strażacy zbierają na nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Zbiórka pieniędzy odbywa się na stronie zrzutka.pl

REKLAMA

„Jesteśmy jednostką, która od kilku lat jest w pierwszej dziesiątce najczęściej wyjeżdżających do zdarzeń w całym województwie mazowieckim! W powiecie wołomińskim interweniujemy najczęściej ze wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej” – informują nasi strażacy.

Aby jeszcze sprawniej wykonywać liczne zadania, potrzebują sprzętu – konkretnie średniego, nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

„Obecnie posiadamy dwa wozy, które wymagają coraz częstszych napraw. Nowszy z nich został wyprodukowany w 2003 roku. Starszy - w latach 80. Byłby to pierwszy nowy samochód w historii OSP w Markach, który zastąpiłby wysłużony, pozyskany z ”drugiej ręki" wóz, któremu należy się już emerytura” – opisują strażacy.

Zakup takiego pojazdu to koszt minimum 824 tys. zł. OSP Marki ma już zagwarantowaną dużą część pieniędzy na zakup.

- Wsparliśmy starania mareckich strażaków kwotą 350 tys. zł. To dobrze zainwestowane pieniądze w bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Strażacy otrzymają też wsparcie z funduszy ochrony środowiska (280 tys. zł), pomoc obiecał im także samorząd województwa mazowieckiego (100 tys. zł). W przedsięwzięcie zaangażowała się również prywatna firma – Sun Chemical.

OSP Marki zbiera jeszcze na wkład własny, Tu każdy z nas może dorzucić się do tego projektu. Na stronie zrzutka.pl ruszyła w ubiegłym tygodniu akcja. Celem jest uzbieranie 60 tys. zł. Pierwsze wpłaty już się pojawiły!

„Nowy wóz zdecydowanie ułatwi nam prace, dotarcie do Was i pomoc (…) Pomóżcie nam zadbać o bezpieczeństwo Wasze i Waszych najbliższych. Prosimy o dorzucenie się do zbiórki i z góry serdecznie dziękujemy” – apelują druhny i druhowie OSP w Markach

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Poniedziałek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Augustyna, Kamelii, Lidii

REKLAMA