REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Konkurs Wodociągu Mareckiego: Mniej plastiku - więcej zdrowia

Nauka

Wodociąg Marecki zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym z nagrodami. Najlepsze prace ozdobią kalendarz na 2020 r.

REKLAMA

Czy wiecie, co to jest Wielka Pacyficzna Plama Śmieci? Na Oceanie Spokojnym powstało olbrzymie skupisko odpadów, przede wszystkim plastiku. Słowo „olbrzymie” nie jest przesadą. Szacowana masa tej dryfującej plamy wynosi 50-100 tys. ton! To i tak niewielka część plastiku, jaka obecnie pływa po morzach i oceanach. Organizacje ekologiczne szacują, że co roku do wód trafia ponad 8 mln ton tworzyw sztucznych. Co my możemy zrobić? Ktoś powie: niewiele. Jednak to „niewiele” w końcowym rachunku może oznaczać „bardzo wiele”. I tu pasuje porzekadło: małe wody kropelki czynią ocean wielki. Każdy z nas może zużywać mniej plastiku. Jeśli będziemy robić to w coraz liczniejszej grupie, nasze starania przełożą się na lepszy stan środowiska. Nie musimy przecież brać foliowych toreb, możemy pić kranówkę w bidonach wielokrotnego użytku.

Każdy z nas może dołożyć również plastyczną (nie mylić z plastikową) cegiełkę. Wodociąg zaprasza dzieci z Marek (klasy I-IV oraz V-VIII) do udziału w konkursie „Mniej plastiku – więcej zdrowia”. Zadaniem jest przygotowanie pracy w formacie 2D, która będzie związana z tematyką proekologiczną. Jury będzie oceniać nie tylko poziom artystyczny, ale i skuteczność oraz oryginalność zaproponowanego przez uczestnika przekazu. Na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody. W ich puli są m.in. deskorolka elektryczna, lexibook, mikroskop i opaska monitorująca aktywność. Oprócz tego 13 prac trafi na kalendarz, który co roku wydaje Wodociąg Marecki.

Na Wasze prace wodociąg czeka do 18 września do godz. 14.59. Czasu jest więc jeszcze sporo, ale nie odkładajcie udziału na ostatnią chwilę. Pamiętajcie, aby Wasi Rodzice i Opiekunowie podpisali wszystkie niezbędne zgody, które znajdują się w załącznikach. A zatem – do dzieła.

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Deklaracja wyrażenia zgody

Uchwała Zarządu WM

Źródło: WM

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Czwartek
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Christy, Helgi, Karola

REKLAMA