REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki dołączają do akcji na rzecz chorych z Centrum Zdrowia Dziecka

Miasto

Co roku z Centrum Zdrowia Dziecka korzysta kilkadziesiąt tysięcy dzieci. Część z nich przechodzi operacje. Z myślą o nich została zorganizowana akcja „Pomóż się przytulić”.

REKLAMA

Wielu rodziców to miejsce doskonale zna. W Międzylesiu od 1977 r. działa Centrum Zdrowia Dziecka. W jego skład wchodzi 17 klinik i 29 samodzielnych poradni. Co roku z CZD korzysta kilkadziesiąt tysięcy dzieci. Część (około 20 tys.) przechodzi tu operacje. Z myślą o nich została zorganizowana akcja „Pomóż się przytulić”. Polega ona na zbieraniu nowych pluszaków (z metką) dla dzieci z tzw. sali wybudzeń.

- Dziecko budzi się po operacji, ale wtedy jeszcze nie ma obok rodzica. Jest na sali wybudzeń, a dookoła wiele nieznanych osób. Można sobie tylko wyobrazić, jak może czuć się mały samotny człowiek po operacji. Wywołajmy uśmiech na twarzy dziecka darując mu pluszaczka, do którego będzie mógł się przytulić, zanim zobaczy swoich rodziców – zachęca na FB Anna Ojer, radna Wawra i animatorka akcji.

- Marki z radością dołączają do tego projektu. Zachęcamy Państwa do udziału w nim. W kancelarii ratusza (pokój nr 13) przygotowaliśmy miejsce, w którym można złożyć pluszaki na rzecz dzieci, które przeszły operacje – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Akcja trwa do końca września.

- Mieszkańcy Marek już wiele razy pokazywali, że mają wielkie serca. Na pewno i tym razem będzie podobnie – dodaje Anna Marchlik, sekretarz miasta.

Źródło: UM Marki

ZałącznikiREKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

31
Niedziela
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Feliksa, Kamili

REKLAMA