REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Budowa nowego skrzyżowania i rozpoczęcie remontu Fabrycznej spowodują zmiany w organizacji ruchu

Miasto

Budowa ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki ma związek także z powstaniem nowego skrzyżowania ulic Okólnej/Kościuszki/Mickiewicza. W związku z tą przebudową planowana jest zmiana organizacji ruchu. Rozpoczyna się także remont ul. Fabrycznej – tam również będą utrudnienia w ruchu.

REKLAMA

Zmiany w organizacji ruchu w związku z remontem Fabrycznej

Za kilka dni rusza remont jednej z najważniejszych ulic w mieście. W ramach modernizacji Fabrycznej zostanie ułożona nowa nawierzchnia, a także przebudowane skrzyżowanie z Ząbkowską. Jest to inwestycja powiatu wołomińskiego, której wykonawcą jest zwycięzca przetargu – konsorcjum dwóch firm Towemo z Otwocka. Wartość umowy to niemal 1,1 mln zł. Pierwsze utrudnienia pojawią się 30 lipca. Tego dnia w rejonie skrzyżowania Fabrycznej i Ząbkowskiej zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Ruch pojazdów w ciągu ulicy Fabrycznej będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Nie będzie możliwości wjazdu i wyjazdu w/z ul. Ząbkowską. Wykonawca informuje, że prace będą się toczyć między 7.00 a 18.00.

Zmiany w organizacji ruchu przy Okólnej/Kościuszki/Mickiewicza

Budowa ciągu Sosnowa-Kościuszki obejmuje również przebudowę skrzyżowania ulic Okólnej/Kościuszki/Mickiewicza. W najbliższy piątek (26 lipca) około godz. 15.00 zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie. Oto pakiet informacji dla kierowców:

-  z ulicy Mickiewicza nadal będzie można wjechać w Okólną i Kościuszki.

- z ulicy Okólnej będzie można wjechać w ulicę Kościuszki,. nie będzie wjazdu w Mickiewicza. Wjazd w ulicę Mickiewicza będzie możliwy od strony ulicy 11 Listopada.

- z ulicy Kościuszki nie będzie wjazdu w Mickiewicza i Okólną. Wjazd od strony Kościuszki w Okólną będzie możliwy przez ulice Równą, następnie Staszica/Kołłątaja/Głowackiego.

W związku z pracami na rogu Piłsudskiego i Sosnowej, w sobotę (27 lipca) na jeden dzień zmieniona zostanie także trasa autobusu 240. Linia ta nie pojedzie remontowanym odcinkiem. Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków: Szkolna, Kościuszki i Nauczycielska. Autobusy linii 240 kursować będą w obu kierunkach trasą: Pustelnik  – Duża – Al. marsz. J. Piłsudskiego – Al. Armii Krajowej – Warszawa: Toruńska – Żerań FSO.

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

5
Czwartek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Kryspiny, Norberta, Sabiny

REKLAMA