REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Mieszkańcy Marek założyli Mazowiecką Amatorską Ligę Łucznictwa Konnego (wideo i zdjęcia)

Sport

Grupa osób kochających konie i wszystko co z nimi związane od roku zaczęła trenować łucznictwo konne pod okiem trenera Norberta Kopczyńskiego, który jest dwukrotnym mistrzem świata w łucznictwie konnym. Chęć spędzania wolnego czasu na sportowo i z nutką rywalizacji zapoczątkowała pomysł stworzenia ligi łucznictwa konnego. Od pomysłu do realizacji: w maju 2019 r. powstała Mazowiecka Amatorska Liga Łucznictwa Konnego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zawody są rozgrywane na terenie województwa mazowieckiego w Słupnie pod Warszawą. Regulamin rozgrywania zawodów wzorowany jest na torze koreańskim. Zaplanowano trzy eliminacje plus finał. Pierwsze zawody ligowe odbyły się 7 lipca, II eliminacje odbyły się w miniony weekend, 4 sierpnia 2019 r. Organizatorzy zawodów to stajnia Słupno przy współpracy z grupą Crazy Riders, której założycielem jest Piotr Wyszomierski. Zobacz reportaż wideo z II eliminacji Mazowieckiej Amatorskiej Liga Łucznictwa Konnego:

Historia łucznictwa konnego w Polsce zaczęła się 25 lat temu. To właśnie trener grupy Crazy Riders z Marek, Norbert Kopiczyński jako pierwszy w Polsce zaczął uprawiać Łucznictwo Konne, później organizował pokazy i w końcu szkolenia. Przez 25 lat zainteresował łucznictwem około 20 tys. osób, z tego największa część to dzieci i młodzież. Jego pierwsi uczniowie do dziś zdobywają medale na zawodach odbywających się na świecie. Wszystkie sukcesy osiągnął jako niezależny niestowarzyszony zawodnik. Norbert jest jedynym łucznikiem konnym na świecie, który dwókrotnie w 2009 i 2013 roku zdobył tytuł Mistrza Świata w Sokcho w Korei kolebce koreańskiego ŁK.

Łucznictwo konne na świecie rozwija się bardzo dynamicznie i rośnie jego poziom. Przestaje ono być zabawą, a zamienia się w sport wyczynowy. W 2016 w roku w Korei, łucznictwo konne weszło jako dyscyplina do programu Olimpiady Sztuk Walk.

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Czwartek
Listopad 2019
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Emila, Laury, Rogera

REKLAMA