AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marta Bańkowska została drugą wicemistrzynią Europy

Sport

W dniach 01-09.08.2019 roku w Warszawie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych. W turnieju głównym reprezentacja Polski zdobyła dwa medale. Jeden z nich wywalczyła utytułowana zawodniczka UKS Marki Struga, Marta Bańkowska, zdobywając tytuł II Wicemistrzyni Europy w kategorii juniorek do lat 19.

Wśród zawodników Młodzieżowej Kadry Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Warszawa 2019, znalazło się aż 9 zawodników z UKS Marki Struga:

B26        Muzaj, Michał   UKS Struga Marki

Wśród biało-czerwonej dziewiątki triumfowała Marta Bańkowska, zdobywając tytuł II Wicemistrzyni Europy w kategorii juniorek do lat 19. W obu pozostałych turniejach (gra aktywna oraz błyskawiczna) Marta zajęła IV miejsca, zdobywając tyle samo punktów, co zawodniczki stające na 3 stopniu podium. W obu przypadkach do medalu zabrakło 1 "małego" punktu dodatkowego wartościowania.

W turnieju gry klasycznej, wśród Polaków srebrny medal MME2019 zdobył Sebastian Wieczorek (OKS Sokół Wrocław) – jak relacjonuje oficjalna strona turnieju: była ostra dogrywka i niesamowite emocje.

Dodatkowy bonus wypracowany przez biało-czerwonych to wysokie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Polscy warcabisci wypracowali podwójne podium klasyfikacji drużynowej: w Mistrzostwach Europy w grze aktywnej oraz w Mistrzostwach Europy w grze błyskawicznej Polska Reprezentacja zajęła trzecie miejsce (za Rosją i Białorusią, wyprzedzając reprezentacje  Holandii , Litwy, Ukrainy , Łotwy).