REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dwie umowy na projekty z budżetu obywatelskiego

Miasto

Wczoraj w mareckim ratuszu podpisano dwie umowy na realizację inwestycji wskazanych w głosowaniu przez mieszkańców. Firma Olikar zbuduje górkę saneczkową oraz strefę edukacji i odpoczynku.

REKLAMA

Wczoraj w mareckim ratuszu podpisano dwie umowy na realizację inwestycji wskazanych w głosowaniu przez mieszkańców. W okolicach obecnego pumptracka (czyli w sąsiedztwie skrzyżowania Okólnej z Grunwaldzką) powstanie górka saneczkowa. Będzie ona atrakcją przede wszystkim dla najmłodszych obywateli Marek. Na górkę, liczącą około 200 mkw. powierzchni, będą prowadziły schody terenowe. Na szczycie wykonawca zainstaluje trzy zjeżdżalnie – dwie odkryte, jedną rurową.

Z kolei na Zieleńcu, w sąsiedztwie ulicy Głównej, wyrośnie „Strefa edukacji i odpoczynku – poznaj zielone płuca Marek”. Pojawią się tu elementy małej architektury. Będą to m.in. stół do tenisa stołowego, stoliki szachowe, ławki z oparciami, leżaki i parasole. Pojawią się również ścieżki o nawierzchni mineralnej.

Obie inwestycje zwyciężyły w mareckim budżecie obywatelskim. Łączy je też wykonawca. Oba przetargi wygrała firma Olikar z Wołomina.

- Wyłoniliśmy też najkorzystniejszą (jedyną) ofertę w przetargu na wykonanie dwóch aktywnych przejść dla pieszych przy Okólnej. To również projekt z mareckiego budżetu obywatelskiego – dodaje Jacek Orych, burmistrz Marek. Wykonawcą tej inwestycji ma być firma Euroasfalt z Olsztyna.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Wtorek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego

REKLAMA