REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki w budowie - przegląd najnowszych inwestycji miejskich

Miasto

W cyklicznym przeglądzie inwestycji przedstawiamy plany inwestycyjne, wyniki przetargów i gotowe zrealizowane inwestycje. Jedną z nich jest strefa relaksu - ogród zmysłów.

REKLAMA

Wymiana drzwi i okien w lokalach komunalnych

Znany jest wykonawca wymiany drzwi i okien w lokalach komunalnych. 30 sierpnia nastąpiło otwarcie ofert na wymianę drzwi i okien w lokalach położonych w budynkach mieszkalnych komunalnych (18 sztuk drzwi do lokali i 10 sztuk okien) w Markach. Szczegóły w dokumencie TUTAJ.

Ratusz powiększy swój parking

Interesanci, którzy odwiedzają marecki ratusz, często skarżą się, że brakuje miejsc parkingowych. Dlatego samorządowcy zdecydowali o zwiększeniu liczby ogólnodostępnych miejsc dla samochodów. We wtorek (24 września) ogłoszono przetarg na wykonanie robót, zaprojektowanych przez Mareckie Inwestycje Miejskie. Obecnie mieszkańcy mają do dyspozycji 34 miejsca parkingowe. Po realizacji inwestycji dojdą jeszcze 22 stanowiska, w tym jedno dla osoby z niepełnosprawnościami. Nowa część parkingu zostanie odwodniona oraz oświetlona. Na oferty wykonawców robót miasto czeka do 10 października. O wyborze zwycięzcy przetargu zdecydują dwa kryteria: cena oraz okres gwarancji i rękojmi.

Cztery oferty na przebudowę Cmentarnej

Dziś (24 września) otworzono oferty w przetargu na modernizację odcinka ulicy Cmentarnej. Od cmentarza do drogi wojewódzkiej 631 obecnie jest to gruntówka. Po realizacji robót stanie się drogą asfaltową. Do ratusza wpłynęły oferty czterech firm (STD Nasiłowski, Delta, Margot, Rokom). Najtańsza opiewa na prawie 839 tys. zł, najdroższa na ponad 1,04 mln zł. Budżet miasta wynosi prawie 967 tys. zł. Ruszyła procedura sprawdzania ofert.

Część inwestycji jest dofinansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto uzyskało dodatkowe środki wysokości 1 mln zł na przebudowę Cmentarnej i Klonowej.

Strefa relaksu już gotowa

W czwartek zniknęło tymczasowe ogrodzenie wokół najnowszej inwestycji z budżetu obywatelskiego. Na rogu ulic Sowińskiego i Wilczej powstała strefa relaksu – ogród zmysłów. Po kilku nieudanych próbach wreszcie udało się wyłonić wykonawcę przedsięwzięcia wskazanego przez mieszkańców.  Strefa relaksu – ogród zmysłów to dwa połączone ze sobą ogrody – orientacji (labirynt z żywopłotów) oraz zapachów (roślinny). To nowe ścieżki, ławki i stojaki na rowery. To także półka na bookcrossing, czyli wymianę książek.

W realizacji są jeszcze dwie inne inwestycje z budżetu obywatelskiego. Są one włączone do kompleksowej przebudowy placu przy Sportowej. Powstaną tam m.in. siłownia plenerowa oraz park linowy o niskiej trudności.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Mai, Marcelego, Wadima

REKLAMA