REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ulica Mokra będzie zmodernizowana. Poprawi się dojazd do MCER

Miasto

Wkrótce zostanie zmodernizowana droga prowadząca do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. Ratusz popisał umowę na przebudowę Mokrej. To łącznik między Dużą a Wspólną.

REKLAMA

Przed oddaniem Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego została wydłużona ulica Wspólna. Kolejny element do drogowej układanki obok MCER pojawi się jeszcze w tym roku. We wtorek podpisano umowę na wykonanie ulicy Mokrej, obecnie drogi gruntowej. Prace zrealizuje zwycięzca przetargu – warszawska firma Rokom. W ulicy Mokrej powstanie kanalizacja deszczowa, zostanie ułożona nawierzchnia asfaltowa, powstanie też ciąg pieszo-rowerowy. Ten ostatni element inwestycji dofinansuje Unia Europejska. Koszt przedsięwzięcia to 1,2 mln zł.

Aby dojazd do MCER był całkowicie bezpieczny, do realizacji pozostaje jeszcze modernizacja dojazdu od strony ul. Stawowej. Obecnie ciąg Saturna – Jowisza jest oświetloną drogą gruntową, ale w planach jest jego przebudowa. Do uregulowania są sprawy własnościowe. Prowadzone są prace projektowe, ich celem będzie uzyskanie tzw. ZRID, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Ratusz ma nadzieję, że na przełomie 2019/2020 roku uzyska ZRID (o ile nie będzie protestów) i w przyszłym roku będzie ogłoszone postępowanie przetargowe w celu wyboru wykonawcy. Powstanie nowa jezdnia, droga rowerowa i chodnik. Co więcej, budowa tego połączenia powinna umożliwić uruchomienie autobusu przejeżdżającego w sąsiedztwie MCER.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki

REKLAMA