REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Archiwiści z całej Polski przyjechali do Marek (wideo i zdjęcia)

Miasto

W dniach 3-4 października Marki miały zaszczyt gościć archiwistów z całej Polski, którzy podczas XVI Zjazdu Sekcji Archiwistów Samorządowych Stowarzyszenia Archiwistów Polskich dyskutowali o cyfryzacji i kwestiach prawnych w branży archiwów. Zobacz reportaż wideo i zdjęcia z tej konferencji:
Galeria zdjęć


REKLAMA

Zjazd otworzył Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Pietrucha, który metamorfozy zachodzące w naszym mieście porównał z metamorfozami w archiwach: „Tym razem przyjechaliście do mniejszego, ale dynamicznie zmieniającego się miasta. Przez ostatnią dekadę skokowo urosła nam liczba mieszkańców, cieszymy się wybudowaną obwodnicą, na potęgę inwestujemy w obiekty edukacyjne i infrastrukturę. Słowem – przechodzimy metamorfozę. Tak jak i reprezentowana przez Państwa branża. Archiwum zwykłemu człowiekowi kojarzy się ze stabilnością i ogromnymi ilościami papierowych dokumentów. To zapewne tylko pozory. Działacie w zmieniającym się coraz szybciej otoczeniu prawnym. Działacie też w świecie, w którym zapis cyfrowy powoli wypiera to, co było podstawą pracy archiwistów – czyli papier. Tu też obserwujecie metamorfozy” - podkreślał w swoim wystąpieniu.

Uczestnicy prócz wykładów mieli okazję poznać nasze miasto – obejrzeli film o Markach, odwiedzili Pałacyk Briggsów oraz Mareckie Centrum Edukacyjno -Rekreacyjne. W Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego obejrzeli spektakl „Wariatka z Chaillot”.

Uczestnicy jednogłośnie uznali spotkanie za bardzo udane. Wydarzenie objęte było Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Marki.

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Środa
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

REKLAMA