REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki w budowie - przegląd inwestycji

Miasto

W cyklicznym przeglądzie inwestycji przedstawiamy plany inwestycyjne, ogłoszenia przetargów i gotowe zrealizowane inwestycje. Miasto poinformowało także o planowanych zmianach w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Jak donosi GDDKiA, coraz bliżej jest zatwierdzenie wykonawcy dokończenia obwodnicy Marek.

REKLAMA

Dla rowerzystów i pieszych

W piątek marecki ratusz ogłosił kolejny przetarg. Tym razem chodzi o budowę niewielkiego odcinka drogi, która połączy parking przy Sportowej z chodnikiem przy Alei Piłsudskiego. Będą mogli z niego korzystać piesi oraz rowerzyści. W ramach przetargu powstaną m.in. przepust, skarpy, chodnik i droga rowerowa. O wyborze wykonawcy zdecydują dwa kryteria: cena oraz okres gwarancji. Na oferty wykonawców inwestor czeka do 14 października. Tego dnia dojdzie do ich otwarcia.

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej

Przedmiotem niniejszego zapytania jest wykonanie usług kominiarskich w budynkach oraz lokalach mieszkalnych i użytkowych administrowanych przez Zakład Usług Komunalnych w Markach.

Zamówienie realizowane jest w formie zapytania ofertowego z pominięciem ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2015 roku, poz. 2164 ze zm.). Wartość zamówienia nie przekracza wyrażonej w złotych kwoty 30 000,00 euro (art. 4 pkt 8 ustawy).

Zamawiający: Gmina Miasto Marki - Zakład Usług Komunalnych, ul. Leopolda Lisa Kuli 3, 05-270 Marki, NIP : 125 162 23 08, Tel.22 781 33 73, Fax: 22 781 11 01

Szczegóły oraz pliki do pobrania TUTAJ

Nowe LED-y w Markach

Przy kilku mareckich ulicach jest lub już niedługo będzie jaśniej. Stało się tak za sprawą inwestycji realizowanych na zlecenie miejskiego ratusza. Zwycięzca przetargu - firma Elvot - zainstalowała oprawy LED-owe przy: Kolorowej (8), Amarantowej (8), Źródlanej (7), Gen. Zajączka (6) oraz Gen. Maczka (1). Te prace zostały już odebrane. Na odbiór czekają jeszcze realizacje przy Kraszewskiego oraz Kordeckiego.

Zmiana miejscowych planów

O zmianie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego informuje obwieszczenie burmistrza. Na uwagi osób zainteresowanych miasto czeka do 8 listopada 2019 r. Celem regulacji jest zwiększenie kontroli nad nowo powstającymi budynkami z dużą ilość mieszkań, dla których nie zapewniono odpowiedniej przestrzeni na miejsca parkingowe. Treść  obwieszczenia w załączniku TUTAJ.

Coraz bliżej zatwierdzenie wykonawcy dokończenie obwodnicy

Choć obwodnica Marek to niezwiązana z miejskim ratuszem, to jest to jedna z najważniejszych inwestycji dotyczących naszego miasta. Firma Strabag złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na kontynuację projektowania i budowy S8 Marki - Kobyłka. W przetargu na dokończenie budowy nieskończonej obwodnicy Marek nie wpłynęło odwołanie na wybór najkorzystniejszej oferty. Trwa kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeżeli nie będzie zastrzeżeń do dokumentacji GDDKiA niezwłocznie podpisze umowę z wykonawcą. Strabag zaproponował, że dokończy prace za ponad 166 mln zł.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Mai, Marcelego, Wadima

REKLAMA