REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki podwójnie wyróżnione

Miasto

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) od trzech lat wyróżnia „Liderów zmian”. Chodzi o wskazanie samorządów, które są najbardziej aktywne w dziedzinie wykorzystania pieniędzy z UE, oraz firm, które mogą pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami. W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczysta gala, podczas której Marki zostały wyróżnione.

REKLAMA

- Fantastyczna wiadomość jest taka, że nasze miasto zostało wyróżnione w dwóch zestawieniach. Zostaliśmy Liderem zmian w kategorii miast powyżej 25 tys. mieszkańców oraz wyróżnieni – w ogólnym zestawieniu mazowieckich samorządów – informuje Jacek Orych, burmistrz naszego miasta.

Samorządowiec podkreślił, że takie osiągnięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie „gra zespołowa”.

- Dziękuję pracownikom ratusza, jednostek miejskich, MJWPU oraz gminom, z którymi współpracowaliśmy (Ząbki, Kobyłka, Zielonka) przy przedsięwzięciach z UE. A to wyróżnienie dedykuję mieszkańcom naszego miasta. Jest także dodatkową zachętą do kolejnych starań o dofinansowanie, która ułatwia realizację inwestycji i projektów społecznych – dodaje samorządowiec.

Z pieniędzy unijnych dedykowanych Mazowszu wybudowano m.in. parkingi P&R, drogi rowerowe, realizowano także projekty edukacyjne (Mały inżynier) oraz społeczne (np. Rodzina, relacja, reintegracja). Z unijnej puli (program Infrastruktura i Środowisko) czerpie też Wodociąg Marecki, który trzykrotnie uzyskiwał dofinansowanie z Brukseli.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Wtorek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego

REKLAMA