REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Z przeszłości do przyszłości - spacer szlakiem mareckich zabytków

Kultura

Na niezwykły spacer szlakiem mareckich zabytków zaprasza Urząd Miasta Marki przy współpracy z mareckim historykiem, Antonim Widomskim. Początek wydarzenia 26 października o godz. 12:00 na rogu Paderewskiego /Piłsudskiego, gdzie niedawno oddany został do użytku Skwer Pamięci Narodowej.

REKLAMA

Jesień nas do tej pory rozpieszczała i miejmy nadzieję, że tak samo będzie w sobotę, 26 października. Dlaczego? Bo Urząd Miasta Marki  zaprasza na niezwykły spacer badawczy. Z jednej strony będzie można posłuchać niezwykle ciekawych rzeczy o naszych zabytkach i historii, z drugiej strony – będzie można posłuchać, co można zmienić w ich otoczeniu. W planach jest zwiedzanie osiedla robotniczego Briggsów, siedziby Mareckiego Ośrodka Kultury (która kiedyś pełniła funkcję szkoły elementarnej), będzie można zobaczyć Fabrykę i Pałac Briggsów oraz Plac Marka i kościół parafialny. Przewodnikiem po mareckich zabytkach będzie Antoni Widomski, historyk opiekujący się stroną internetową historia.marki.pl. Spacer jest oczywiście nieodpłatny. Rozpocznie się o godzinie 12.00 przy Skwerze Pamięci Narodowej (róg Piłsudskiego i Paderewskiego).

Organizatorzy liczą, że przyciągną Państwa nie tylko walory poznawcze tego dwugodzinnego spaceru. Chcą się wsłuchać w Państwa głos. Obecnie przygotowywany jest  Gminny Program Rewitalizacji. I tu ważny będzie głos mieszkańców Marek, którzy przecież najlepiej orientują się w lokalnych potrzebach. W czasie sobotniego spaceru organizatorzy będą słuchać głosu mieszkańców o tym, co można zmieniać w rejonach, które są objęte planem zmian. Latarnia? Ławki? Chodnik? A może wydarzenie społeczne, związane z tymi miejscami? Pomysłów może być wiele – wiele zależy od Państwa.

Źródło: UM Marki

ZałącznikiREKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki

REKLAMA