REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Umowa podpisana - dron rozpocznie kontrole dymu z kominów

Miasto

W tym tygodniu miasto podpisało umowę na wykonanie analizy spalin z kominów, którą będzie przeprowadzać specjalnie przygotowany dron. Tym samym, wkrótce rozpoczną się powietrzne kontrole paliwa wykorzystywanego w piecach.

REKLAMA

W tym tygodniu miasto podpisało umowę na wykonanie analizy spalin z kominów, którą będzie przeprowadzać specjalnie przygotowany dron. To odpowiedź na sygnały mieszkańców, którzy skarżą się, że niektórzy sąsiedzi palą w piecach to, co nigdy nie powinno trafić do paleniska. Niestety, spalanie plastiku, starych mebli, drewnianych ram okiennych, płyt wiórowych jest podwójnie niebezpieczne – dla palącego oraz jego otoczenia. Strażacy ostrzegają przed awarią przewodów kominowych, lekarze – przed skutkami wdychania zatrutego powietrza. Związki, które ulatniają się przy spalaniu niewłaściwych materiałów, powodują różne choroby m.in. raka.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się powietrzne badania – będzie je przeprowadzać warszawska firma Interco PHU Zbigniew Mendza. Realizować będzie je urządzenie o nazwie Sowa, które w czasie rzeczywistym podaje informacje o m.in. pyłach zawieszonych PM 2.5 oraz 10, formaldehydach, chlorowodorze i cyjanowodorze.

Przypominamy, że w przypadku wykazania spalania toksycznych substancji policja będzie wystawiać mandat (nawet 500 zł). Jeśli osoba odmówi jego przyjęcia, sprawa trafi do sądu, a tam grzywna może wynieść nawet 5000 zł.

Źrodło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Estery, Kiry, Rudolfa

REKLAMA