REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Opóźnienie oddania do użytku pływalni MCER

Miasto

Czasem zaawansowana technologia potrafi spłatać figla. Wykonawca prac poinformował o awarii podczas testów technologii basenowej. Dlatego pływalnia nie będzie otwarta, tak jak zapowiadano 1 grudnia.

REKLAMA

W ten weekend zaplanowano otwarcie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (MCER). W sobotę i niedzielę mieszkańcy będą mogli zwiedzić nowy obiekt, w tym salę widowiskową, salę sportową oraz pływalnię. Wszystkie prace budowlane zostały zakończone. Niestety, z jednej funkcjonalności MCER nie będziemy mogli jeszcze skorzystać. W czwartek wykonawca poinformował o awarii podczas testów systemu basenowego.

 „W trakcie testów basenowych przed otwarciem MCER doszło do awarii  jednego z elementów uzdatniania wody. W związku z tym dopuszczalny poziom jednego z kilku parametrów fizykochemicznych - wymaganych przez przepisy - został przekroczony. Generalny wykonawca pracuje nad szybkim usunięciem awarii. W trakcie prac naprawczych basen nie może być jednak eksploatowany” – informuje Budimex.

Nowy termin otwarcia będzie podany wtedy, gdy już będzie pewność, że wszystko działa bez problemów. Budimex szacuje, że naprawa potrwa najpóźniej do 12 grudnia.

- Dokładamy jako generalny wykonawca wszelkich starań, żeby jak najszybciej naprawić bądź wymienić uszkodzone elementy na nasz koszt – zapewnia Budimex.

W tę sobotę i niedzielę będzie możliwość zwiedzania pływalni. Organizatorzy zapraszają na trybuny, skąd dobrze widać obiekt. Ponadto przygotowano jeszcze wiele atrakcji. Zaprezentowana będzie również salę widowiskową oraz halę sportową.

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Estery, Kiry, Rudolfa

REKLAMA