REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marcovia Marki klubem partnerskim Legii Warszawa

Sport

Piłkarska Legia Warszawa i Marcovia Marki podpisały umowę o współpracy. Tym samym Marcovia została ósmym klubem partnerskim z województwa mazowieckiego. Łącznie akademia Legii współpracuje obecnie z 21 klubami na terenie całego kraju.

REKLAMA

– Bardzo nas cieszy, że Marcovia dołączyła do grona naszych klubów partnerskich. Każdy potencjalny klub partnerski przechodzi taki sam proces weryfikacji, podczas którego przyglądamy się temu, jak pracuje się tam z zawodnikami, na jakie kwestie zwraca się uwagę, jak pracują trenerzy - bo bardzo ważne, by nasze spojrzenia na szkolenie były do siebie podobne. W tym wypadku, Marcovia przeszła weryfikację pozytywnie, widzimy bardzo wiele punktów wspólnych w podejściu do szkolenia, rozwoju zawodników i kadry szkoleniowej – mówi Sebastian Różycki, odpowiedzialny za projekt klubów partnerskich Legii Warszawa.

 – Podobnie jak Akademia Legii dążymy do profesjonalizacji szkolenia u dzieci i młodzieży. Kładziemy ogromny nacisk na rozwój świadomości wśród zawodników. Jako akademia skupiamy się na wszechstronnym rozwoju zawodnika jako jednostki – zauważa koordynator Marcovii Marki, Aleksander Kraśnicki.

 – Jako akademia stale się rozwijamy, podnosząc jakość naszego szkolenia. Dzięki nowo powstałym obiektom planujemy dodatkowe zajęcia na basenie czy cykliczne spotkania z psychologiem i dietetykiem sportowym. Już teraz nasza akademia współpracuje na stałe z fizjoterapeutą, co pozwala na kontrolę stanu zdrowia zawodników, prewencję oraz przeciwdziałanie urazom i kontuzjom. Grupy młodzieżowe oraz dziecięce trenują trzy razy tygodniowo, do tego dochodzą treningi przygotowania motorycznego oraz jednostki meczowe w weekendy. Taka liczba zajęć daje szansę naszym zawodnikom na doskonalenie swoich umiejętności w kilku obszarach – opisuje koordynator.

 Obecnie, w Akademii Legii występuje czterech zawodników wyszkolonych przez Marcovię - Rafał Boczoń i Karol Kosiorek z rocznika 2006, Aleks Płoszka z 2007 oraz Tymon Płoszka z 2010.

 – Pragniemy aby najlepsi zawodnicy trafiali do lepszych klubów, w których będą mieli możliwość rywalizowania na wyższym poziomie. Uważamy, że naturalnym wyborem w naszym rejonie jest właśnie Akademia Legii Warszawa. Cieszy nas fakt, iż nasi najlepsi zawodnicy mają szansę sprawdzenia się przy Łazienkowskiej. Jest to nasz główny cel współpracy – dążymy do tego by przygotować zawodnika do odpowiedniego poziomu, który pozwoli mu w przyszłości reprezentować barwy Legii – podkreśla Kraśnicki.

Źródło: akademia.legia.com

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Donata, Herminy, Rufina

REKLAMA