REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Powraca spór o linię 738, którą mieszkańcy Radzymina chcą mieć na wyłączność

Miasto

Spór o linię 738 przejeżdżającą przez Marki nie cichnie. Mieszkańcy Radzymina chcą likwidacji obecnej linii 738, gdyż przestała spełniać swoje funkcje dla nich. Chodzi o fakt korzystania z tej linii przez mieszkańców Marek.

REKLAMA

W maju tego roku miała miejsce dyskusja na temat dopłat do komunikacji miejskiej linii 738 na otwartej grupie FB „Forum Radzymin” i rozgrzała emocje obu stron konfliktu. Mieszkańcy Radzymina zarzucali władzom miasta Marki, że za mało dopłacają do komunikacji miejskiej tej linii, kierując swoje pytania wprost do burmistrza miasta Marki.

„Jako Radzyminiak pytam poważnie czy istnieje jakaś możliwość, aby prawnie pozwać gminę Marki za niesłuszne korzystanie z linii 738 przez okres około 10 lat bez sprawiedliwych opłat za współużytkowanie?” – tak brzmiało wtedy jedno z pytań z radzymińskiego forum.

Wiele prowokujących pytań zostało skierowanych bezpośrednio do burmistrza Jacka Orycha, który postanowił udzielić odpowiedzi. Było ich kilka, a wtedy najciekawsza była ta:

„A wie Pan ilu mieszkańców Pana miasta - jak już tak rozmawiamy, korzysta z roweru miejskiego KołoMarek, które jest w pełni kompatybilne z warszawskim Veturillo? Ja wiem...  A czy ktoś coś pisał gdziekolwiek, czemu Radzymin nie płaci za to... Nie, bo Marki za każdą stację i liczbę rowerów płacą i to dużo... Ale śmiało, zapraszam. Może jak Radzymin będzie kiedyś miał swoje, za co trzymam kciuki, mieszkańcy Marek będą jeździć do Radzymina rowerem... Na tym polega wiele elementów życia we społeczeństwie, że czasem za coś się płaci mniej, za coś więcej, za coś wcale, za coś 100%, jak my za linię nocną. A wie Pan ilu mieszkańców Radzymina przyjeżdża na nasze parkingi „Parkuj i Jedź”, które zbudowaliśmy z naszego budżetu i jeździ autobusem w 1 strefie, za którą dopłacamy i to niemało... dużo mam takich przykładów... Ale nie piszę, by to wyliczać i zabraniać... Dziwi mnie ta dyskusja... Ja też, jak będzie SKM z Radzymina będę z przyjemnością z niej korzystał, jadąc na lotnisko, a z budżetu miasta Marki nie będę nawet 1 zł za to płacił... A Radzymin zapłaci sporo... Zabroni  mi Pan korzystania? Czemu? Tak to działa... Tyle w temacie.” – ripostował burmistrz Jacek Orych.

Sprawa przycichła na pół roku i znów wraca. Zamiast obecnej linii 738, mieszkańcy Radzymina chcą nowej linii do metra Trocka, bez przystanków w Markach (poza jednym w Strudze). Oto treść apelu do burmistrza Radzymina:

"Szanowny Panie Burmistrzu,

Szanowna Wysoka Rado,

Zwracamy się do Pana o podjęcie niezwłocznych działań w celu rozwiązania problemu autobusu 738 w kierunku metro Trocka .

Gmina Radzymin nigdy nie miała najlepszych połączeń, mieszkańcy jadący z i do Radzymina i mający tylko tą możliwości komunikacji 738, mają już dość ciasne autobusy i zbyt duża liczba pasażerów i przystanków z gminy Marki, co stanowi duże utrudnienie dla osób pracujących lub uczących się w znacznej odległości od miejsca zamieszkania. Obecnie, zamiast rozwijać sieć komunikacyjną i wynegocjować nową linię, która pokonałaby całą trasę w 30 min z Radzymina do metra z jednym przystankiem w Strudze, ciągle chwalimy się SKM-ka z beznadziejnym rozkładem to żaden sukces.

Nowa linia autobusowa która dla wielu mieszkańców gminy byłaby jedyną dogodną możliwością dostania się do pracy lub szkoły z gmina Radzymin - Struga - Wolności - Młodzieńcza - Metro Trocka tak jak było obiecywane przed wyborami.

W związku z powyższym oczekujemy od Pana, podjęcia pilnych kroków zmierzających do rozwiązania tego problemu.

Sprawna i częsta komunikacja jest obecnie podstawą codziennego funkcjonowania, Mieszkańcy nie są tutaj wyjątkiem. Rozumiemy, że ZTM nie zgodził się na redukcji przystanków dlatego rozwiązanie jest jedno tylko wynegocjowanie nowej linii na radzyminskich warunkach która pokonałaby całą trasę w 30min z gmina Radzymina do metro Trocka z jednym przystankiem w Strudze a wypowiedzieć obecną linię 738, gdyż przystała spełnić swoje przeznaczenie dla Radzyminiakow. Wierzymy jednak, że samorząd nie pozostawi nas bez wsparcia w tak trudnej sytuacji.

Z poważaniem

Kamil Roya

Do wiadomości:

1- Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie."

Źródło: FB.com

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

30
Środa
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Geraldy, Honoriusza, Wery

REKLAMA