REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Cykliczny przegląd inwestycji w Markach

Miasto

Kolejne nowe inwestycje, których zadaniem jest ułatwienie życia mieszkańcom Marek, stają się faktem. Nowa infrastruktura drogowa czy nowe realizacje z budżetu obywatelskiego – to w dzisiejszym cyklicznym przeglądzie inwestycji w naszym mieście.

REKLAMA

Ruszyły prace przy Turystycznej i Projektowanej

W tym tygodniu zaczęły się roboty przy ulicy Turystycznej i Projektowanej. Dzięki temu przedsięwzięciu poprawi się dojazd do Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Wczasowej. Obecnie możliwy jest on jedynie – miejscami wąską – ulicą Wczasową. Prace wykonuje zwycięzca przetargu – konsorcjum firm STD Nasiłowski.

- Cieszę się, że uczniowie ZS2 i ich rodzice wreszcie zyskają tak bardzo oczekiwane bezpieczne połączenie komunikacyjne – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

W ramach umowy z STD zostaną m.in.:

- zbudowana kanalizacja deszczowa

- ułożone nowa nawierzchnia (asfalt) i chodnik wzdłuż Projektowanej i Turystycznej

- przygotowane przyłącza wodociągowe do posesji

- przebudowane oświetlenie

Koszt inwestycji to 1,2 mln zł. Prace zakończą się w przyszłym roku.

Strefa edukacji i odpoczynku gotowa

Trzcinowe parasole, leżaki, stoliki do szachów, stół do tenisa stołowego, ogrodzony plac zabaw i ścieżki mineralne – to najkrótszy opis przedsięwzięcia, które dziś zostało odebrane przez pracowników Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg. Na Zieleńcu, przy ul. Głównej, wyrosła „Strefa edukacji i odpoczynku – poznaj zielone płuca Marek”. Jest to projekt zgłoszony w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego (MBO). Wykonawcą prac był zwycięzca przetargu – wołomińska firma Olikar.

- Gratuluję autorom trafionego pomysłu, a mieszkańcom życzę, by strefa edukacji i wypoczynku służyła jak najdłużej i jak najlepiej – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

Samorządowiec przypomniał, że to kolejna inwestycja o charakterze rekreacyjnym oddana w tym roku.

- W pierwszej połowie roku zbudowaliśmy od zera plac zabaw przy skwerze ks. Markiewicza oraz zmodernizowaliśmy plac zabaw przy Wrzosowej. Potem na rogu Sowińskiego i Wilczej wyrósł ogród zmysłów. Niedawno oddaliśmy do użytku górkę saneczkową przy Okólnej/Grunwaldzkiej. Dzisiaj zaczyna działać strefa na Zieleńcu. To wszystko projekty z MBO – opisuje Jacek Orych.

Kolejne dwa projekty z budżetu obywatelskiego są zaszyte w inną inwestycję – budowę placu miejskiego przy Sportowej. Do dyspozycji będą tam m.in. park linowy o niskiej trudności oraz siłowania plenerowa.

Prościej z Radzymina do Marek

Kierowcy, którzy jechali trasą S8 z Białegostoku/Wyszkowa/Radzymina do Marek, mogli wykorzystywać węzeł Zielonka lub... wiadukt IKEA, by zawrócić w stronę Alei Piłsudskiego. Ten drugi manewr od czwartkowego wieczoru jest już niepotrzebny.

"Na węźle Marki w ciągu S8, dla kierowców jadących z kierunku Białegostoku, udostępniono relację skrętu w prawo w kierunku Radzymina. Jest to pierwszy z kilku etapów prac związanych z dokończeniem budowy S8 Marki – Kobyłka" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nie ma jednak na razie ani opcji skrętu w lewo, ani jazdy prosto (dołem).

"W celu udrożnienia całej łącznicy, czyli umożliwienia jazdy na wprost oraz skrętu w lewo w stronę Warszawy, niezbędne jest dokończenie m.in. ekranów, budowa/uzupełnienie infrastruktury podziemnej, montaż sygnalizatorów i aktualizacji oprogramowania" - informuje GDDKiA.

GDDKiA dodaje, że Strabag, czyli wykonawca robót "w kolejnych etapach (...) będzie prowadził m.in. prace na węzłach: Kobyłka i Zielonka, przy wiadukcie w ciągu ul. Dworkowej, kładce w rejonie ul. Letniskowej oraz Obwodzie Utrzymania Drogi".

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława

REKLAMA