REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Aktywne przejścia dla pieszych już gotowe

Miasto

Kolejna inwestycja z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego została zrealizowana. Są to aktywne przejścia dla pieszych w okolicy Szkoły Podstawowej nr 1.

REKLAMA

W grudniu zakończyły się prace przy utworzeniu dwóch aktywnych przejść dla pieszych. Znajdują się one przy skrzyżowaniach: Okólnej i 11 Listopada oraz Okólnej i Głowackiego. Są to projekty z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego, które zwiększają bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Gdy pieszy pojawia się w sąsiedztwie takiego przejścia, aktywują się lampy ostrzegawcze i punktowe elementy odblaskowe. Zamówienie w systemie „zaprojektuj i zbuduj” zrealizowała olsztyńska firma Eurosfalt.

W tym roku z projektów budżetu obywatelskiego zrealizowano: górkę saneczkową przy Okólnej/Grunwaldzkiej, strefę relaksu i wypoczynku na Zieleńcu, strefę relaksu-ogród zmysłów na rogu Sowińskiego i Wilczej. Zbudowano także plac zabaw przy skwerze ks. Markiewicza oraz zmodernizowano plac przy Wrzosowej. Dwie inne inwestycje z budżetu obywatelskiego wchodzą w skład przebudowy placu przy Sportowej. Chodzi o park linowy o niskiej trudności oraz siłownię plenerową. Prace budowlane się zakończyły, miasto czeka na pozwolenie na użytkowanie.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Poniedziałek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława

REKLAMA