REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Osłony przy rondzie zasłaniają widoczność pieszym. Kto odpowiada za to nieprzemyślane rozwiązanie?

Miasto

Modernizacja ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki dobiega końca. Przy rondzie, które usprawni ruch przy Okólnej-Sosnowej-Kościuszki, wykonawca robót zainstalował antybryzgowe ekrany. Na forach facebookowych rozgorzała dyskusja na temat praktyczności zastosowanego rozwiązania i problemów z przejściem na drugą stronę.

REKLAMA

Do sprawy odniósł się Urząd Miasta Marki: Jest to niezbędny element infrastruktury. Obok ronda znajduje się bowiem przepompownia ścieków Wodociągu Mareckiego, która regularnie jest poddawana pracom konserwacyjnym (co najmniej dwa razy w miesiącu). Osłona antybryzgowa ma zabezpieczyć pieszych przed możliwym ochlapaniem podczas robót.

Ekrany zainstalowane przy rondzie powinny być przeźroczyste i nie mogą ograniczać widoczności. Te, które zostały umieszczone przez wykonawcę, mimo wcześniejszych wskazań zamawiającego (Urząd Miasta Marki) nie spełniają tego warunku. Z tego powodu wykonawca inwestycji został zobowiązany do wymiany osłony na przeźroczystą.

W związku z pytaniami dotyczącymi pełnego otwarcia ciągu Sosnowa-Kościuszki (nadal obowiązuje ruch jednokierunkowy w stronę Białołęki), miasto informuje, że niezbędne jest uzyskanie przez wykonawcę robót odbioru od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Oby doszło do tego jak najszybciej. Niezależnie od tego wykonawca będzie naprawiał usterki, wskazane przez zamawiającego.

Modernizacja ulic Sosnowa-Kościuszki jest jedną z największych inwestycji drogowych, prowadzonych wspólnie przez powiat wołomiński i nasze miasto. Dzięki temu przedsięwzięciu arteria łącząca Marki z Białołęką została odwodniona. Powstały m.in. nowa jezdnia, chodniki i droga rowerowa. Uzupełnione zostały też odcinki kanalizacji sanitarnej oraz oświetlenie. Część finansowania tej inwestycji zapewniła Unia Europejska.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

cove
Po kilku latach ta inwestycja TAKŻE będzie potrzebowała generalnego remontu, tak jak wcześniejsze prace. Wystarczy przez kilka lat hodować pobocza wyższe niż jezdnia i mróz wykona to wszystko co potrafi zrobić nawet z najdroższą jezdnią.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Estery, Kiry, Rudolfa

REKLAMA