REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Szkoła Podstawowa nr 2 gotowa do użytkowania w całości

Miasto

Miasto zakończyło kompleksową przebudowę i remont Szkoły Podstawowej nr 2. Jak prezentuje się na zdjęciach zmodernizowana, ale prawie nowa szkoła?

Galeria zdjęć


REKLAMA

We wrześniu dzieci wróciły do zajęć w rozbudowanej szkole przy ul. Szkolnej. Letnie i jesiennie miesiące były poświęcone na ostatni etap prac – przebudowę jednego z skrzydeł szkoły. Powstały tam m.in. sala gimnastyczna oraz blok żywieniowy. Te prace zostały odebrane przez nadzór w grudniu 2019 r. Tym samym dzieci po świątecznej przerwie mogą korzystać już z całego obiektu. Wykonawcą robót był zwycięzca przetargu – firma Budimex, zlecającym – Mareckie Inwestycje Miejskie.

- Formalne określenie „rozbudowa, przebudowa i remont Szkoły Podstawowej nr 2” nie oddaje tego, co przez ostatnie półtora roku zdarzyło się przy ul. Szkolnej. Nie pomylę się, jeśli napiszę, że tak naprawdę wybudowaliśmy nową szkołę – zarówno patrząc z zewnątrz jak wizytując jej wnętrze. Ci, którzy pamiętają starą „Dwójkę”, widzą i wiedzą jak wielkie zaszły zmiany – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

Dzięki inwestycji szkoła podwoiła liczbę sal lekcyjnych. Znajduje się w niej obecnie 25 klas oraz 6 pracowni. SP2 może obecnie przyjął nawet tysiąc uczniów. Mogą oni korzystać m.in. z:

- sali gimnastycznej o wymiarach około 30×20 m z zapleczem (szatnie + umywalnia), sali taneczno – gimnastycznej o powierzchni 130 mkw oraz sali do ćwiczeń o powierzchni 80 mkw.

- bloku żywieniowego, przygotowującego kilkaset posiłków dzienne, z jadalnią, gdzie jednorazowo może przebywać 180 osób.

- biblioteki i czytelni

Warto podkreślić, że w budynku zainstalowano rozwiązania, które obniżą koszty bieżące funkcjonowania szkoły (m.in. panele fotowoltaiczne, wytwarzające energię elektryczną).

To piąta duża inwestycja w edukację młodego pokolenia markowian. W 2017 r. zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1. W 2019 r. oddano do użytkowania filię przedszkola miejskiego przy ul. Okólnej oraz rozbudowano przedszkole miejskie przy ul. Dużej. W grudniu tego roku w pełni zaczęło działać również Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne przy ul. Wspólnej, w którym mieszczą się m.in.: szkoła (od września 2019), sala widowiskowa, sala sportowa i basen. Zakończenie prac w „Dwójce” jest zwieńczeniem tego etapu edukacyjnych inwestycji.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Estery, Kiry, Rudolfa

REKLAMA