REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Petycja mieszkańców Radzymina o zmniejszenie liczby przystanków w Markach dla linii 738

Miasto

Mieszkańcy Radzymina stworzyli petycję, w której oczekują od władz ZTM zmian w rozkładzie jazdy linii 738. Chcą, aby autobus z mniejszą częstotliwością zatrzymywał się w Markach.

REKLAMA

Celem petycji jest redukcja liczby przystanków na terenie miasta Marki, gdyż według twórców petycji wartość wydatków na linię ponoszoną przez miasto Marki jest nieadekwatna do wykorzystania linii 738 przez mieszkańców Marek. Radzyminiacy chieliby, aby opłata za linię pozostała ta sama, ale liczba przystanków, na których zatrzymuje się linia 738 była mniejsza niż dotychczas. Cała treść petycji:

"Mieszkańcy Radzymina nie zgadzają się z iloscia przystankow linii 738 i prosza ztm o przychylenie się do wniosku samorządu Radzymin odnośnie redukcji przystanków na terenie gminy Marki. Prośba jest uzasadniona następującymi okolicznościami:

Gmina Radzymin płaci 90% kosztu utrzymania linii natomiast Marki płacą tylko 10% i korzystają więcej, niż Radzyminiacy.

Gmina Marki ma 3 linie 140-240-340, a Radzymin ma tylko 738.

Gmina Radzymin nigdy nie miała najlepszych połączeń, mieszkańcy jadący z i do Radzymina i mający tylko tą możliwości komunikacji 738, mają już dość ciasnych autobusów i zbyt dużej liczby pasażerów i przystanków na terenie gminy Marki, co stanowi duże utrudnienie dla osób pracujących lub uczących się w znacznej odległości od miejsca zamieszkania zwłaszcza u osób starszych i z niepełnosprawnością każdy przystanek na terenie Marek jest dużym utrudnieniem dla przyspieszenia linii dlatego redukcje przystanków na terenie Marek uważamy za konieczna.

Naszą potrzebę motywujemy koniecznością zapewnienia mieszkańcom Radzymina i warszawskiej dzielnicy (Targówek) oraz Marek, Ząbek, Słupna, Nadmy wygody, bezpieczeństwa podróży oraz komfortu życia.

Gmina Marki prawie nie placi za utrzymanie linii 738 pomimo tego linia ta ma duzo przystankow na terenie Marek i ciagle korzysta od ponad 10lat bez wsparcia.

Przyspieszone 738 byłoby jedyną dogodną możliwością dostania się do pracy lub szkoły z gminy Radzymin – Struga – Wolności – Młodzieńcza – Metro Trocka."

Źródło: secure.avaaz.org

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Kamil Roya
https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/zarzad_transportu_miejskiego_w_warszawie_mieszkancy_radzymina_prosza_o_przyspieszenie_linii_738_z_radzymina_do_metro_trocka/?awHSqpb&newuser=1

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Rafała

REKLAMA