REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wniosek MOK najlepszy w Polsce

Kultura

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego otrzyma dotację z programu Niepodległa. Jego celem jest poznanie dziedzictwa kulturowego tego miejsca z czasów, gdy rodziła się niepodległość.

REKLAMA

1353 – tyle wniosków o wsparcie wpłynęło do programu Niepodległa, nawiązującego do tematyki odbudowy polskiej państwowości po zakończeniu pierwszej wojny światowej. W środę po południu zostały ogłoszone wyniki naboru. Wniosek Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego „Wenecja Marek 1918” znalazł się na pierwszym miejscu na liście rankingowej. Dzięki temu otrzyma 46 tys. zł dotacji. Projekt jest dedykowany mieszkańcom Marek, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Strugi.

- Jego celem jest poznanie dziedzictwa kulturowego tego miejsca z czasów, gdy rodziła się niepodległość. Struga była wtedy letniskiem, a Wenecja jej parkiem z plenerowymi przedstawieniami, które organizowało od 1908 roku Kółko Miłośników Sztuki Dramatycznej. Przypomnimy historię tego parku oraz jego rolę w integrowaniu mieszkańców i kształtowaniu tożsamości narodowej w chwili odzyskania niepodległości. Nawiążemy do artystycznych wydarzeń w Wenecji. W ramach projektu zrealizujemy spotkania i spacery historyczne oraz warsztaty teatralne, scenograficzne, animacji filmowej, taneczne. W ramach warsztatów powstanie widowisko plenerowe w reżyserii Jerzego Łazewskiego. Zaprosimy też do odkrywania Wenecji metodą questingu. Punktem kulminacyjnym będzie piknik historyczny, podczas którego zostaną zaprezentowane rezultaty wszystkich części projektu – czytamy w informacji MOK.

Lista rankingowa programu – TUTAJ

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Czwartek
Październik 2020
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Angeli, Przemysława, Zenobii

REKLAMA