REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Kobiety z Marką 2020 wybrane

Miasto

Tu mieszkają i/lub pracują. Każda z nich działa na rzecz lokalnej społeczności. Oto cztery Panie, które zasłużyły na miano "Kobiety z Marką"

REKLAMA

Idea konkursu, którego celem jest wyróżnienie najaktywniejszych Pań z naszego miasta, narodziła się cztery lata temu. Na początku wręczano wyróżnienia w trzech kategoriach: przedsiębiorczość, działalność społeczna i kultura. Od 2017 r. dodano jeszcze jedną – samorząd. Zwyciężczynie wybiera kapituła, do której wchodzą m.in. przedstawiciele władz, organizacji społecznych oraz laureatki. Jury - jak zwykle - miało twardy orzech do zgryzienia. W sumie do miana Kobiety z Marką 2020 zgłoszono aż 20 znakomitych kandydatur. Obrady trwały długo, a rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 8 marca podczas organizowanego przez Marecki Klub Kobiet z Pasją V Konwentu Kobiet Szminka 2020. Oto nagrodzone Panie:

Pani Anna Maria Marchlik, Pani Beata Sawoń, Pani Agnieszka Gawkowska i Pani Anna Lubańska.

W niedzielę, w nowoczesnych wnętrzach Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego przy ul. Wspólnej 40-42 królowały Panie. To dla nich były przygotowane różnorodne atrakcje, a wśród nich  gala wręczenia nagród  w konkursie „Kobieta z Marką 2020”. Na scenie mogliśmy podziwiać wspaniałe, aktywne, kreatywne i przedsiębiorcze kobiety, które poprzez swoją działalność wpływają na rozwój Miasta.

W konkursie jednostki administracyjne, organizacje pozarządowe oraz mieszkańcy mogli nominować aktywne mieszkanki Marek w czterech kategoriach: działalność społeczna, kultura, samorząd terytorialny i przedsiębiorczość.

Laureatki konkursu wyłoniła specjalnie powołana Kapituła, w skład której weszli przedstawiciele Urzędu Miasta, organizacji pozarządowych i laureatki poprzednich edycji. W pierwszej kategorii, czyli działalności społecznej nominacje otrzymało pięć Pań: Pani Maria Borysewicz, Pani Anna Jolanta Gumowska, Pani Barbara Jóśko, Pani Beata Sawoń oraz Pani Elżbieta Wajdner. Tytuł Kobiety z Marką  2020 Kapituła postanowiła przyznać Pani Beacie Sawoń. Znajomi o niej mówią, że gdy coś się gdzieś w Markach dzieje, to tam się na pewno pojawi. Najczęściej jest kojarzoną z fundacją Marecki Klub Kobiet z Pasją, którą kieruje. Jest też inicjatorką i uczestnikiem wielu akcji pomocowych i zbiórek publicznych. Przewodniczy Mareckiej Rady Pożytku Publicznego. Jest również członkinią Rady Programowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Markach. Prywatnie szczęśliwa żona i właścicielka dwóch psów uratowanych od bezdomności. W wolnym czasie biega, podróżuje i namiętnie czyta książki.

W kategorii kultura nominację otrzymała cztery Panie: Pani Emilia Bogusz, Pani Katarzyna Mróz, Pani Anna Lubańska, Pani Magdalena Szafarz. Tytuł Kobiety z Marką  2020 zasłużenie powędrował do Pani Annie Lubańskiej. Anna Lubańska to wszechstronny talent, temperament i zdolności aktorskie oraz różnorodny repertuar czynią z naszej laureatki jedną z najbardziej wszechstronnych współczesnych polskich śpiewaczek, zdolnych z równym powodzeniem wykonywać role tragiczne, a także partie o lżejszym charakterze. Od 1993 roku jest stale związana z Teatrem Wielkim - Operą Narodową. Występowała na wielu międzynarodowych scenach m.in. w Niemczech, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Japonii, Norwegii. Od kilku lat pani Anna mieszka w Markach i włącza się w lokalne wydarzenia.

 

W kategorii przedsiębiorczość zostało nominowanych rekordowo dużo Pań, co niezmiernie cieszy. Były to Panie: Agnieszka Gawkowska, Ilona Gryczka, Anna Gumowska, Magdalena Mielczarek, Iwona Stromecka, Magdalena Szafarz, Joanna Wieczorek, Katarzyna Zaremba oraz Joanna Zaremba. Tytuł Kobiety z Marką 2020 w tej kategorii Kapituła przyznała Pani Agnieszce Gawkowskiej. Laureatka to założycielka i współwłaścicielka firmy, w której prowadzone są zajęcia edukacyjne z matematyki i języka angielskiego. Jest kobietą, która w wieku lat „40 plus” pokazała, że istnieje życie po korporacji i na lokalnym rynku także można osiągnąć niemały sukces. Potrafi pogodzić życie zawodowe, rodzinne (jest matką dwójki dzieci) i społeczne. Na tym ostatnim polu wykazuje się jako członkini lokalnych stowarzyszeń. Kocha Bałtyk, lubi czytać książki, ceni dobrą wegetariańską kuchnię, w wolnych chwilach biega.

W ostatniej kategorii czyli samorząd terytorialny wpłynęły dwie nominacje: Pani Anna Maria Marchlik i Pani Barbara Jóśko. Statuetka powędrowała do Pani Anny Marii Marchlik. Choć na co dzień mieszka w Dąbrówce, serce oddała Markom. Od marca 2015 r. jest sekretarzem naszego urzędu miasta. Jako pracowity i sprawny menedżer zarządza organizacją i pracą ratusza. Zainicjowała m.in. wdrożenie technologii informatycznych usprawniających załatwianie przez mieszkańców spraw w urzędzie. Angażuje się m.in. w realizację programów społecznych i zdrowotnych. Po godzinach uwielbia podróże, lubi muzykę – poważną, filmową oraz rockową, jest żoną i matką dwóch synów. Biega, żegluje, jeździ na nartach.

Każda z nominowanych Pań z rąk Burmistrza Jacka Orycha otrzymała pamiątkowy dyplom nominacji, symboliczny upominek oraz piękne kwiaty. Laureatki tradycyjnie już uhonorowano pamiątkowymi statuetkami.

 

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Sobota
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Benedykta, Izodory, Wacławy

REKLAMA