REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Szkoły i przedszkola zamknięte, wszystkie wydarzenia odwołane

Miasto

W środę rząd podjął decyzję o przerwaniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych od 12 marca do 25 marca w żłobkach, klubach dziecięcych, przedszkolach i szkołach. W czwartek i piątek placówki jeszcze będą otwarte, ale będą świadczyć jedynie opiekę nad dziećmi.

REKLAMA

Od poniedziałku publiczne i niepubliczne jednostki edukacyjne będą zamknięte. Rodziców i opiekunów dzieci uczęszczających do mareckich placówek oświatowych prosimy o śledzenie Librusa oraz stron internetowych (miasta i placówek edukacyjnych). Za ich pośrednictwem na bieżąco będziemy Państwa informować. Przypominamy, że przerwa w edukacji nie jest formą ferii. Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że jest to „czas, który powinniśmy spędzić w domu i w izolacji”. 

Dlatego - decyzją władz miasta - od czwartku (12 marca) do odwołania nie będą działać inne placówki miejskie. Nieczynne będzie Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (MCER). Nie będzie można korzystać z basenu, nie będą czynne: hala widowiskowa i sportowa, zostają odwołane koncerty, spotkania i zajęcia na terenie obiektu przy Wspólnej 40-42. W sprawie już zakupionych biletów na wydarzenia prosimy o kontakt bezpośrednio z MCER (tel. 22 100 23 41).

Od jutra odwołane są także zajęcia i wydarzenia w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. Zostanie zamknięte również Centrum Aktywności Fabryczna 3. Od czwartku przestanie działać również miejska biblioteka oraz jej filie w Strudze i Pustelniku. Nie będzie zajęć prowadzonych przez Akademię Piłkarską Marcovia Marki, nieczynne też będą miejskie obiekty sportowe (dotyczy to również miejsc wynajmowanych przez podmioty zewnętrzne w szkołach i placówkach miejskich).

Władze miasta proszą i zalecają jak najmniejszą aktywność i pojawianie się w miejscach publicznych (m.in. Urząd Miasta Marki, Ośrodek Pomocy Społecznej, Wodociąg Marecki, Zakład Usług Komunalnych, Centrum Usług Wspólnych) tylko w pilnych i niezbędnych sprawach. Większość spraw możecie Państwo załatwić telefonicznie i za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

- Znaleźliśmy się w sytuacji, w jakiej do tej pory nie byliśmy. Być może środki, które wprowadzono, mogą wydawać się zbyt uciążliwe. Zdrowie i życie naszych mieszkańców jest jednak najważniejsze. Mam nadzieję, że działania, które podejmujemy, przyczynią się do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Sobota
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Benedykta, Izodory, Wacławy

REKLAMA