REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Jak funkcjonuje miasto w związku z zagrożeniem COVID-19? Wszystkie informacje w jednym miejscu

Miasto

Jak funkcjonuje nasze miasto w związku z zagrożeniem COVID-19? Poniżej przedstawiamy wszystkie informacje w jednym miejscu.

REKLAMA

Apel burmistrza do rodziców i dzieci

„Drodzy Rodzice,

Z powodu ogólnoświatowego zagrożenia koronawirusem od 12 do 25 marca nie są prowadzone zajęcia w szkołach. Prosimy jednak, by dzieci i młodzież nie traktowały tego czasu jako dodatkowych ferii. Główny Inspektor Sanitarny wręcz zaleca, aby nie był to pretekst do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. Jeśli jesteśmy odpowiedzialni za nasz stan zdrowia (oraz bliskich), nie powielajmy włoskiego błędu. Na Półwyspie Apenińskim wolny czas od szkoły był pretekstem do lawinowego wzrostu liczby spotkań towarzyskich, a to przełożyło się na ogromny wzrost zakażeń COVID-19 – o efektach słyszymy na co dzień w mediach.

Choć często narzekamy, że dzieci zbyt wiele czasu spędzają w internecie, tym razem globalna sieć może okazać się zbawienna. Niech tam dzieci i młodzi przeniosą życie towarzyskie. Lekarstwem na nadmiar wolnego czasu niech będą też książki, wartościowe programy TV, domowe hobby. Zróbmy wszystko, by ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa. Bądźmy odpowiedzialni!"

Urząd Miasta Marki zaleca ograniczenie wizyt

W związku z zagrożeniem COVID-19 miasto wprowadziło kilka zmian w ratuszu:

- Przy wejściu od strony kościoła (parkingu) oraz w toaletach zamontowano dozowniki z płynami do dezynfekcji rąk.

- Od 11 marca można wchodzić do urzędu wyłącznie wejściem od strony kościoła (parkingu).

- warto sprawdzić, czy konkretnej sprawy nie można załatwić telefonicznie lub za pośrednictwem ePUAPu (Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej).

- apel o ograniczenie wizyt w urzędzie i jednostkach miejskich i o załatwianie wyłącznie najpilniejszych kwestii. Również urząd, działając w tym czasie, dysponuje mniejszą obsadą personalną.

Informacja Wodociągu Mareckiego

W związku z sytuacją epidemiologiczną i zaleceniami służb sanitarnych, w trosce o zdrowie klientów oraz pracowników wodociągu, zalecane jest (jeśli oczywiście jest to możliwe) ograniczenie wizyt w Wodociągu Mareckim i załatwianie wyłącznie najpilniejszych kwestii. „Apelujemy, aby w przypadku konieczności załatwienia sprawy w Wodociągu Mareckim skorzystać z możliwości ich zrealizowania drogą elektroniczną lub telefoniczną. Prosimy w miarę możliwości o regulowanie należności poprzez przelewy elektroniczne” – informuje wodociąg.

Telefony kontaktowe: 22 771 46 93, 22 781 35 32,

adres e-mail: biuro@wodociagmarecki.pl

Nieczynne place zabaw

Od dzisiaj (12 marca), oprócz szkół, nieczynne są miejskie obiekty sportowe. W związku z sytuacją epidemiologiczną miasto zdecydowało się na jeszcze jeden, trudny krok. Od dzisiaj do odwołania nieczynne będą również place zabaw dla dzieci.

- Przepraszamy za to utrudnienie, ale mamy nadzieję, że w związku z pandemią koronawirusa nasze działanie spotka się z Państwa zrozumieniem – mówi Grzegorz Kasprowicz, zastępca burmistrza Marek.

W czwartek burmistrz Jacek Orych zaapelował do rodziców i dzieci, by nie traktowały wolnego czasu jako ferii i ograniczyły bezpośrednie kontakty.

- Jeśli jesteśmy odpowiedzialni za nasz stan zdrowia (oraz bliskich), nie powielajmy włoskiego błędu. Na Półwyspie Apenińskim wolny czas był pretekstem do lawinowego wzrostu liczby spotkań towarzyskich, a to przełożyło się na ogromny wzrost zakażeń COVID-19 – o efektach słyszymy na co dzień w mediach – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Jacek Orych.

Informacja Zakładu Usług Komunalnych

Zakład Usług Komunalnych zwraca się z prośbą do mieszkańców, by w trudnym okresie zagrożenie koronawirusem kontaktowali się osobiście z placówką przy Lisa-Kuli wyłącznie w bardzo ważnych kwestiach. Część spraw można załatwić na drodze telefonicznej (22) 781 33 73 (22) 781 11 01. Ponieważ wysokość opłat za lokale komunalne nie zmieniła się, nie ma również potrzeby przychodzenia po druki przelewów.

Osoby, które odwiedzają ZUK, są proszone o dokonanie dezynfekcji rąk. Do Państwa dyspozycji przed wejściem znajduje się pojemnik z płynem do dezynfekcji.

Informacja Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zmiany czekają mieszkańców, którzy w najbliższym czasie planują załatwić sprawy w punkcie obsługi 500+ przy ul. Lisa Kuli 5A i w siedzibie głównej Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) przy ul. Kościuszki 39A. Od poniedziałku, 16 marca, ograniczona zostanie liczba stanowisk bezpośredniej obsługi klientów. OPS apeluje do mieszkańców, aby ograniczyli do niezbędnego minimum wizyty w budynkach OPS i korzystali z alternatywnych form komunikacji z Ośrodkiem przez ePUAP, e-mail, telefon. OPS informuje, że przy wejściach do budynków, gdzie odbywa się obsługa klienta, zostały udostępnione płyny dezynfekujące do rąk. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, zaleca się, aby osoby obsługiwane zachowały odpowiedni dystans zarówno od pracowników, jak również innych osób oczekujących na obsługę. Pracownicy socjalni także ograniczą do minimum spotkania z mieszkańcami w terenie.

„Przypominamy, że wnioski o świadczenia wychowawcze, świadczenia rodzinne i opiekuńcze można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, a także platformy e-PUAP. Prosimy o zachowanie wstrzemięźliwości przez tych z Państwa, którzy planują złożenie wniosków osobiście. Przypominamy, że dla wniosków złożonych np. 27 marca prawo do świadczenia przysługuje za cały marzec, nie ma zatem znaczenia czy wniosek zostanie złożony 12 czy 27 marca.” – informuje OPS.

W związku z zagrożeniem koronawirusem działalność zawiesza Punkt Informacyjno-Konsultacyjny funkcjonujący przy OPS. Wszystkie konsultacje będą udzielane w wyznaczone dni dyżurów specjalistów za pośrednictwem nr telefonu 515 305 294 oraz e-mailowo przez adres: pik.marki@op.pl, a także za pośrednictwem Messengera fb.

Zapewniono również wsparcie ze strony psychoterapeuty za pośrednictwem Skype. W celu umówienia się na spotkanie on-line prosimy o kontakt e-mailowy: psycholog@opsmarki.pl

Kontakt mailowy do OPS:

Sprawy ogólne - ops@marki.pl

Świadczenia wychowawcze i rodzinne oraz fundusz alimentacyjny: swiadczenia@marki.pl

Przemoc w rodzinie: zespol.interdyscyplinarny@marki.pl

Telefony:

Sprawy różne, wsparcie seniorów, osób niesamodzielnych - 782 120 190

Sprawy przemocy w rodzinie, interwencji – 725 700 750

Pomoc finansowa zasiłki – 781 330 320

Świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny i 500+ - 513 581 573

Policja zaleca inny rodzaj kontaktu

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek Policji dostępne na stronach internetowych oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami Policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej <Moja Komenda>.”

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Sobota
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Benedykta, Izodory, Wacławy

REKLAMA