REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Apel do mieszkańców Marek

Miasto

Zalecenia rządu o nie wychodzeniu z domu, akcja #zostanwdomu, pozamykane miejsca sportu, rekreacji i kultury, odwołane wszelkie wydarzenia, praca zdalna w domu – to wszystko ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. A jak do zaleceń stosują się mieszkańcy Marek? Zdaniem lekarza pracującego na terenie Marek – niezbyt sumiennie podchodzą do nich.

REKLAMA

Publikujemy apel lekarza pracującego na terenie Marek:

„Szanowni Państwo,

Bardzo proszę o apel do Mieszkańców Marek. Jestem lekarzem pracującym na tym terenie. Pomimo zalecenia Rządu i Sanepidu o ograniczenie wychodzenia z domów, o izolację dzieci - które mogą być nośnikami COVID-2, o izolację seniorów - szczególnie narażonych na ciężki przebieg - w Markach BRAK Właściwych ZACHOWAŃ.

Jadąc do pracy widzę MNÓSTWO OSÓB NA ULICACH - grupy 2-3 os. nastolatków, rodzice z dziećmi, babcie z wnukami na rowerach i hulajnogach, ludzi uprawiających sporty (biegających, jeżdzących na rowerach, ćwiczących na sprzetach w parkach).

To nie są wakacje ani ferie!

My lekarze idziemy Państwu z pomocą udzielając ogromnej liczby porad telefonicznych, wystawiając zdalnie ZWOLNIENIA Lekarskie, przesyłając kody recept - a Wy wszystko to traktujecie z lekceważeniem. Widuję Was, którzy powinni siedzieć w domu na ZWOLNIENIU, wychodzących na spacery, na placyki zabaw (mimo wiszącej kartki o zamknięciu placów zabaw na razie na 2 tyg).

Apeluję - i proszę Tubę Marek o pośrednictwo - zastanówcie się! Nie narażajcie siebie, Waszych rodziców, dziadków i nas - obcych dla Was ludzi - którzy musza pracować, żebyście Wy mogli być bezpieczni.

Joanna Winkler

W załączeniu cenna informacja z 18.03.2020, cytuję:

<Chińscy lekarze do Włochów: na ulicach macie wciąż zbyt wielu ludzi

Wraz z 31 tonami sprzętu medycznego przyleciało do Włoch z Szanghaju dziewięciu lekarzy zaprawionych w walce w koronawirusem. - Pootwierajcie okna! – radzą.(...)

(...) Chińczycy nie kryli jednak krytyki wobec zachowań włoskich obywateli. - Z tego, co zdołaliśmy zobaczyć do tej pory, i na podstawie naszego doświadczenia, na ulicach wciąż znajduje się zbyt wielu ludzi. Również ich zachowanie powinno być inne  – brzmiał komentarz dwójki chińskich lekarzy – Lianga Zongana i Xiao Ninga – po jednym dniu pobytu we Włoszech. Pierwszy jest profesorem pulmonologii w szpitalu w Syczuanie, a drugi wicedyrektorem Narodowego Instytutu Chorób Pasożytniczych oraz Narodowego Centrum Prewencji. Specjaliści skrytykowali fakt, że nie wszyscy Włosi noszą maski, a ci, którzy je mają, często korzystają z nich nieprawidłowo. - Musicie też otworzyć okna i unikać zgromadzeń. Tylko jeśli wszyscy będą rygorystycznie przestrzegać tych zaleceń, już od kwietnia będzie można ogłosić sukces – uważają chińscy eksperci. (Wyborcza.pl)>”

Fot.: archiwum

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta

REKLAMA