REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Burmistrz Jacek Orych odwołuje wszystkie miejskie imprezy kulturalne i sportowe do końca roku

Miasto

Z powodu wprowadzonego przez rząd stanu epidemii, miasto Marki odwołuje wszystkie zaplanowane do końca roku imprezy kulturalne, rekreacyjne i sportowe organizowane przez marecki samorząd, ograniczając wydatki bieżące.

REKLAMA

Komunikat burmistrza Jacka Orycha:

„Drodzy Mieszkańcy,

Od kilku tygodni funkcjonujemy w wyjątkowych warunkach spowodowanych stanem epidemii. Praktycznie wszystkie nasze siły kierujemy, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Obecnie nikt nie jest w stanie podać nawet przybliżonej daty zniesienia ograniczeń, z którymi się borykamy. Uderzają one w gospodarkę – zarówno w ogólnopolską, jak i naszą lokalną, marecką. Prawdopodobnie niedługo wszyscy zderzymy się z recesją: przedsiębiorcy, pracownicy, samorządowcy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie straty poniesie gospodarka. Ale już dziś możemy przygotować się na przyjście trudnych miesięcy (oby nie lat). Ten kryzys prawdopodobnie odbije się na nas, mieszkańcach, a to oznacza, że automatycznie również na samorządzie. Szacujemy, że dochody zmniejszą się o miliony złotych. W tym trudnym czasie naszym priorytetem są i będą: zapewnienie sprawnego funkcjonowania miejskiego organizmu (m.in. w zakresie edukacji czy pomocy społecznej) oraz jak najszersza ochrona inwestycji, których tak bardzo nadal potrzebujemy.

Będziemy się więc starali ograniczać wydatki bieżące, czyli nieinwestycyjne. Podjąłem niełatwą decyzję o przełożeniu wszystkich imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych organizowanych oraz współorganizowanych przez marecki samorząd do końca bieżącego roku. Misję w tej dziedzinie, po ustaniu ograniczeń związanych z epidemią, realizować będą Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, MCER - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne oraz CAF3.

Przez ostatnie lata budowaliśmy markę naszego miasta opartą o hasło „Marki włącz się”. Narodziło się wiele ciekawych inicjatyw. Organizowane w mieście wydarzenia sprzyjały integracji mieszkańców i zacieśnianiu sąsiedzkich relacji. Jednak najbliższe miesiące nie będą sprzyjały imprezom. Musimy z odpowiedzialnością zadbać o zdrowie i życie naszych bliskich, a także zapewnić potrzebującym możliwość wsparcia. Wierzę w to, że ten trudny czas podnoszenia gospodarki z kryzysu szybko się skończy i po kilku miesiącach nasze życie kulturalno-sportowe wróci na właściwe tory.

Poza rezygnacją z imprez miejskich nakazałem dyrektorom miejskich jednostek weryfikację budżetów i ograniczenie wydatków bieżących w swoich instytucjach do niezbędnego minimum. Ograniczamy wydatki promocyjne, remonty pomieszczeń, zakupy materiałów biurowych i eksploatacyjnych. Być może te wydatki mogą wydawać się mało istotne, jednak liczę na to, że w skali budżetu całego miasta będziemy w stanie zaoszczędzić sporą sumę. Pomoże ona przetrwać czas, w którym nasze wspólne miejskie dochody będą niższe z racji sytuacji finansowej, w jakiej znajdą się nasi mieszkańcy. Głęboko wierzę, że wspólnie uda nam się przezwyciężyć kryzys, jaki nas czeka.

Dziś apeluję #ZostańWdomu byśmy już niedługo mogli razem realizować hasło naszego miasta #MarkiWłączSię.”

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta

REKLAMA