REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami: Stwórz grę eko

Miasto

Wystarczą dobry pomysł i odrobina talentu plastycznego, by stworzyć projekt i mieć szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Zobacz wideo:
REKLAMA

W ubiegłym roku, dzięki Waszej kreatywności, Wodociąg Marecki stworzył grę typu memory. Teraz, wspólnie z Wami, chce pójść krok dalej. Dzisiaj ogłoszony został konkurs na zaprojektowanie gry planszowej pod nazwą „Odkrywcy wody”.

- Chcemy stworzyć grę, przy której czas będzie mogła spędzać cała rodzina. Będzie to dawka dobrej rozrywki połączona z tematyką ekologiczną i edukacyjną. A jak wiadomo – nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę – mówi Katarzyna Tymińska z Wodociągu Mareckiego.

Oczywiście motywem przewodnim gry jest tematyka wody. To temat, który coraz częściej staje się przedmiotem ważnych dyskusji w naszym kraju. Wbrew pozorom, Polska jest krajem ubogim w wodę, dlatego wszyscy musimy nauczyć się ją umiejętnie zagospodarowywać. Równie ważnym tematem jest promowanie zachowań „zero waste”, w tym oszczędzania naszej kranówki. W grze nie może również zabraknąć lokalnego kontekstu, czyli inwestycji, które dzięki Unii Europejskiej zrealizował Wodociąg Marecki.

Do udziału w konkursie wodociąg zaprasza mieszkańców naszego miasta.

- Zrealizowaliśmy wiele konkursów. Za każdym razem markowianie pokazywali, że są kreatywnymi osobami z fantastycznymi pomysłami. Wierzymy, że tak będzie i tym razem. Tym razem jednak poprzeczka jest zawieszona wyżej niż zwykle. Czekamy na projekty gry w formacie max. A3, z zasadami i dodatkowymi elementami – mówi Anna Sołoninko z Wodociągu Mareckiego.

Mogą je składać dwuosobowe zespoły. W skład zespołu wejdzie jedna osoba poniżej 13 roku życia i druga – powyżej 13 roku życia.

- Łączymy pokolenia. Do konkursu mogą stanąć nie tylko znajomi, ale np. dziadek z wnukiem lub mama z córką – dodaje Anna Sołoninko.

Na przygotowanie prac jest dużo czasu. Termin ich złożenia minie 22 maja. Jednak z uwagi na pracochłonność przedsięwzięcia sugerowane jest, by nie odkładać przygotowań na ostatnią chwilę.

- Przygotowaliśmy nagrody dla laureatów, które ucieszą zarówno młodszych jak i starszych członków zwycięskich zespołów. W puli nagród dla młodszych znajdują się: rower, hulajnoga i deskorolka. Nagrody dla starszych uczestników są związane z tematyką ekologiczną. Czekają na nich pompa ogrodowa oraz urządzenia wykorzystujące fotowoltaikę (powerbank i ładowarka do telefonu). – opowiada Katarzyna Tymińska.

Pewnie największą satysfakcją dla laureatów konkursu będzie końcowy efekt ich prac. To z nich powstanie najprawdziwsza gra planszowa, którą wyprodukuje Wodociąg Marecki.

- Już w tym roku w jesienne wieczory będzie można spędzać przy niej czas – podkreśla Anna Sołoninko.

Przed przystąpieniem do pracy warto zapoznać się z regulaminem konkursu (będzie dobrą wskazówką dla uczestników) i niezbędnymi formalnościami.

Regulamin

Formularz - osoba pełnoletnia

Formularz - osoba niepełnoletnia

Deklaracja - osoba pełnoletnia

Deklaracja - osoba niepełnoletnia

Uchwała zarządu

Źródło: Wodociąg Marecki

ZałącznikiREKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta

REKLAMA