REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Trwają prace na obwodnicy Marek. Węzeł Marki czeka na swoją kolej

Miasto

W weekend, na obwodnicy Marek zakończyły się prace związane z wymianą warstwy ścieralnej nawierzchni na kilometrowym odcinku między węzłami Marki i Zielonka. Wkrótce rozpoczną się prace na węźle Marki.

REKLAMA

Od piątku stała organizacja ruchu

W piątek, w godzinach porannych rozpoczęło się wprowadzanie stałej organizacji ruchu. Przywrócony został ruch na jezdni w kierunku Warszawy. W kolejnym kroku udostępniono kierowcom trzy pasy ruchu w stronę Białegostoku. Do niedzieli trwały prace porządkowe związane m.in. z demontażem wygrodzeń czy usuwaniem oznakowania tymczasowego.

Prace trwają, będą kolejne zmiany w organizacji ruchu

Wykonawca realizuje między innymi prace związane z budową oświetlenia na węźle Kobyłka. Budowane są też nasypy na dojazdach do wiaduktu w ciągu ul. Szkolnej i Gospodarczej oraz realizowane są roboty na drogach dojazdowych. Z kolei w rejonie węzła Zielonka przygotowywane jest podłoże pod wykonanie konstrukcji dróg dojazdowych. Ponadto wykonawca kontynuuje budowę Obwodu Utrzymania Drogi, gdzie m.in. prowadzone są prace wewnątrz budynków.

Prace na węźle Marki

Kolejnych zmian w organizacji ruchu na jezdni głównej możemy się spodziewać pod koniec maja br. Wykonawca będzie realizował roboty w pasie dzielącym związane z wykonaniem odwodnienia. W maju zaplanowano również prace związane z odtworzeniem nawierzchni DW629 (ul. Radzymińska), pod wiaduktami w ciągu S8. Frezowana i układana będzie nowa nawierzchnia na jezdni w kierunku Marek, natomiast w kierunku Warszawy lewoskręt prowadzący ruch od Marek na obwodnicę w stronę Białegostoku.

Od czerwca planowane są prace przy naprawie istniejących ekranów ziemnych w rejonie wiaduktu w ciągu ul. Dworkowej w Kobyłce.

Dla przypomnienia, w listopadzie 2019 roku GDDKiA zawarła umowę na dokończenie budowy obwodnicy Marek. Powodem wyboru, w trybie przetargu nieograniczonego, drugiego wykonawcy, było odstąpienie przez GDDKiA od kontraktu zawartego z nierzetelnym wykonawcą, firmą Salini.

Do dokończenia zostały prace: na węźle Kobyłka (łącznice, drogi dojazdowe i najazdy na obiekt), węźle Marki (ekrany akustyczne, rondo pod S8), węźle Zielonka (drogi dojazdowe do węzła), najazdy na wiadukt w ciągu ul. Dworkowej, kładka w rejonie ul. Letniskowej, drogi dojazdowe i pasy technologiczne wzdłuż S8, chodniki, ścieżki rowerowe, Obwód Utrzymania Drogi, zieleń, prace porządkowe, roboty elektroenergetyczne, teletechniczne oraz sanitarne.

Źródło: GDDKiA.

Fot.: GDDKiA

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Niedziela
Czerwiec 2020
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Ariadny, Jarosława, Roberta

REKLAMA