REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Przegląd inwestycji miejskich

Miasto

Po kilkumiesięcznym zastoju w działaniach inwestycyjnych, wszystko stopniowo wraca do normy. Dziś cykliczny przegląd mareckich inwestycji - tych będących w trakcie realizacji, tych wykonanych i planowanych.

REKLAMA

Koniec remontu kolejnej kamienicy

Rok po roku nasze miasto modernizuje kamienice Briggsów. To pamiątka po angielskich przemysłowcach, którzy przeistoczyli Marki z wsi w tętniącą życiem osadę przemysłową. Niedawno Zakładu Usług Komunalnych odebrał kolejny, wyremontowany obiekt. To parterowa kamienica przy Piłsudskiego 45, którą modernizował zwycięzca przetargu – firma Mirmex.

Wykonawca wykonał izolację ścian fundamentowych, remont elewacji, wymienił okna, drzwi i oświetlenie zewnętrzne, a także doposażył budynek w elementy instalacji grawitacyjnej.

Miasto dysponuje też projektami remontów pozostałych zabytkowych obiektów. Prace będą zlecane w kolejnych latach – wraz z dostępnością pieniędzy w budżecie miasta.

Otwarcie ofert przetargowych online

Po raz pierwszy w historii naszego miasta przeprowadzono transmisję na żywo z otwarcia przetargowych ofert. Wynika to z sytuacji epidemiologicznej - z jednej strony zapewniane jest bezpieczeństwo zdrowotne, z drugiej – gwarantuje się jawność postępowania. Jest to zgodne z zaleceniami Urzędu Zamówień Publicznych.

Wczoraj otwarto oferty w przetargu na budowę łącznika pieszego i rowerowego, który ma połączyć nowy parking przy ul. Sportowej z Aleją Piłsudskiego. To druga próba wyłonienia wykonawcy. W zeszłym roku do przetargu stanęła tylko jedna firma, której oferta w sposób znaczący przekraczała budżet miasta. Z tego powodu postępowanie zostało unieważnione. W tym roku przetarg został powtórzony. 19 maja wpłynęły trzy oferty. Każda z nich mieści się w miejskim budżecie opiewającym na 111 tys. zł brutto. Najtańsza propozycja wynosi prawie 55,8 tys. zł, a najdroższa 74,8 tys. zł. Rozpoczęła się procedura sprawdzania ofert.

Połączenie drogi wojewódzkiej 631 z ul. Cmentarną

Kończą się prace przy budowie przedłużenia ulicy Cmentarnej do drogi wojewódzkiej 631. Odcinek, który kiedyś był drogą gruntową, uzyskał nawierzchnię asfaltową, chodnik i rów odwodnieniowy. Roboty modernizacyjne wykonała warszawska firma STD. Przejezdność będzie możliwa po zakończeniu definitywnym prac i uzyskaniu odbiorów. Efekty dotychczasowych robót na zdjęciu. Warto podkreślić, że jest to inwestycja dofinansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Źródło: UM Marki

 

ZałącznikiREKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Błażeja, Margerity, Saturnina

REKLAMA