REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Klaudia potrzebuje naszej pomocy. Marki - Włączcie się (wideo)

Miasto

Pod koniec zeszłego roku odbył się kiermasz charytatywny, z którego dochód był przeznaczony na operację dla 11-letniej Klaudii, mieszkanki Marek. Pieniądze miały być także zbierane na kolejnych wydarzeniach w Markach, jednak stan epidemii przeszkodził w tych staraniach. Dwa terminy operacji już przepadły gdyż zabrakło środków. Czas jest bardzo ważny w przypadku choroby Klaudii, nie pozwólmy, żeby trzeci termin przepadł.

REKLAMA

O szczegółach akcji charytatywnej można dowiedzieć się z opisu Magdaleny Sobczak, mamy Klaudii:

„Drodzy Państwo, apeluję o Pomoc dla mojej córki Klaudusi. Klaudia ma 11 lat, jest dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia. Jej diagnoza to mózgowe porażenie dziecięce z obustronnym niedowładem kurczowym. Od pierwszych dni życia trwa walka o jej życie i sprawność, niezależność od osób trzecich, o to by przestała cierpieć z powodu bólu mięśni i kości. Klaudia urodziła się przedwcześnie w 26 tygodniu z wagą 880 g. Przeszła szereg chorób, walczyła o każdy oddech. Doznała wlewów okołoporodowych IV stopnia, czego konsekwencją jest wzmożone napięcie mięśniowe lewej rączki i nóżki. Przez te lata była i jest w dalszym ciągu pod stałą opieką wielu specjalistów okulisty ,neurologa, kardiologa i ortopedy . Były wykonywane do tej pory zalecane przez lekarza zabiegi z toksyny botulinowej w postaci zastrzyku w mięśnie całej nóżki. Początkowo przynosiły te zabiegi efekty, rozluźniały mięśnie i pod wpływem bardzo intensywnych rehabilitacji udawało się postawić stopę całą na podłożu. Obecnie nie przynosi ten zabieg żadnych rezultatów,  organizm się już uodpornił na botulinę. Do 2018 roku byłam odsyłana od lekarza do lekarza. Konsultacje były  w różnych miejscach  w Polsce, każdy lekarz zaleca co innego. Stan nóżki, mimo ciągłych rehabilitacji się pogarszał. Pomagały rehabilitacje w hamowaniu napięcia, ale w stopniu lekkim .Obecnie porobiły sie deformacje kostne.

JEDYNYM RATUNKIEM dla mojej córki  jest OPERACJA, która pozwoliłaby mojemu dziecku stanąć na równe nóżki.

Lewa nóżka nie rośnie, mięśnie nie pracują, stopa ma niedowład. Kąt stopy Achillesa powinien obejmować 90 stopni, a Klaudusia jest w stanie się podtrzymywać na palcach na tej lewej stronie ciała. Szukając dalej pomocy trafiliśmy do Belgii do szpitala w Leuven, tam odbyły się konsultacje w 2019 r. w styczniu. Stworzono cały plan leczenia, operacja plus plan pooperacyjny. Koszty leczenia wyceniono  na kwotę ponad 250.000 zł plus dodatkowe koszty zamieszkania  tam w Belgii na 3 miesiące. Cały rok organizowałam zbiorki wraz z pomocą  ludzi z Marek. Organizowane były zbiórki na Się Pomaga: https://www.siepomaga.pl/klaudia-sobczak . Zbiórka nadal trwa od maja 2019 roku oraz zbiórki w SP1 (kiermasz, bieg marecki, zbiorki w SP2). W tym wszystkim pomogli nam mieszkańcy Marek  o wielkich sercach. Min. Burmistrz miasta Marki Jacek Orych, Paweł Pniewski, Arkadiusz Werelich, Katarzyna Kowcia, JoannaWieczorek, Joanna Piotrkowska, Jarosław Jaździk, Wodociąg Marecki i tam osoby pracujące oraz wiele innych instytucji dołączyło się do akcji.

 Termin w Belgii na operację był w grudniu 2019 roku. Niestety nie udało mi się uzbierać całej kwoty, a termin i operacja przepadła. Zaczęłam szukać pomocy w Polsce. Spotkaliśmy się z Klaudią i z dr Deszczyńskim,  który współpracuje z dr Paley z Instytute European w USA. Odbyliśmy konsultacje w czerwcu 2019 roku, potem jesienią, wykonano wszelkie badania i w lutym 2020 przyleciał dr z USA by osobiście skonsultować i zaplanować plan operacji dla Klaudii.

Niestety rok czasu od momentu konsultacji w Belgii pogorszył stan nóżki Klaudii i operacja stała się poważniejsza i bardziej skomplikowana. Doszło więcej partii nóżki do zoperowania:

OSTEOTOMIA DEROTACYJNA W ASYSCIE APARATU  ZEWNĘTRZNEGO  LEWEJ NOGI, IMPLANTACJA ŚRÓDSZPIKOWEGO GWOŹDZIA UDOWEGO, UWOLNIENIE MIĘŚNI  GRUPY TYLNEJ UDA,  UWOLNIENIE ŚCIĘGIEN MIĘŚNI TYLNEJ GRUPY I STOPY ORAZ STAWU SKOKOWEGO , TRANSFER MIĘŚNI PROSTEGO UDA , IMBRYKACJA WIĄZADŁA .

Dostaliśmy kosztorys na kwotę 270.000 zł operacji polskiego i zagranicznego zespołu lekarzy z USA PALEY INSTYTUTE WARSAW oraz Paley Instytute  Europann, tam koszty  są dwukrotnie wyższe niż operacja  w Polsce przeprowadzona z zespołem zagranicznym. Świat Klaudusi się załamał straciliśmy nadzieję, że uda się do maja tego roku do terminu operacji uzbierać tak ogromna kwotę. Włączyło się mnóstwo osób  z Marek i poza Marek do zbiórki, utworzyliśmy kolejne licytacje na grupie Fb Klaudii: Kliknij TUTAJ

Ale to wciąż za mało by w sierpniu tego roku mogło dojść do operacji.

Goni czas, dwa terminy przepadły nie pozwólmy żeby trzeci termin również przepadł.

Dlaczego tak ważna  jest operacja  teraz?

Klaudusia jest w fazie wzrostu skokowego, dorasta. Dojrzewanie w nogach jest ograniczone, lecz o wiele ważniejsze jest  to, że wzorce ruchowe pod koniec okresu dojrzewania są bardziej zdefiniowane. Oznacza to, że później nie mamy na te wzorce ruchowe takiego wpływu jak obecnie. Czas jest kluczowy żeby dać  Klaudii biochemiczne  możliwości  na normalny wzorzec chodu, a następnie pociągnąć  intensywną rehabilitacją, to co udało się uzyskać podczas operacji. Obecnie jej mięśnie są plastyczne, jej motoryka mięśni jest plastyczna,  wiec dostępna, a w późniejszym czasie może być za późno  ze względów motorycznych .

Kochani, prosimy Was o wsparcie, zbiórka trwa na Się Pomaga oraz można przekazać darowizny  na subkonto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, dane znajdziecie poniżej.

Tyle już osiągnęliśmy, proszę o pomoc, aby spełnić marzenie Klaudii i dać jej lepszą sprawną przyszłość  bez bólu.

Mama Klaudii

Magdalena Sobczak”

Kiermasz charytatywny w SP1:

ZałącznikiREKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji

REKLAMA