REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Od 6 czerwca można korzystać z basenów. Jednak nie wszędzie

Rozrywka

Nowe wytyczne rządu znoszą zakaz korzystania z pływalni od 6 czerwca. Czy na tę datę przygotowane są baseny w Markach i okolicach?

REKLAMA

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne

Operator obiektu wykorzystał czas pandemii na realizację prac technicznych i gwarancyjnych.

„Szykujemy otwarcie naszej pływalni w nowym reżimie sanitarnym i zgodnie z zaleceniami Państwowego Zakładu Higieny” – czytamy na stronie internetowej Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (MCER).

Przypomnijmy, że w związku z pandemią basen był przez ponad dwa miesiące nieczynny.

„Przerwę „koronawirusową” wykorzystaliśmy do przeprowadzenia prac technicznych oraz prac gwarancyjnych, które poprawią komfort użytkowania wszystkim naszym gościom. W związku z tym, że prace były wykonywane również na płycie basenu, konieczne było ponowne przeprowadzenie pełnego zakresu badań parametrów wody” – informuje MCER.

Operator podkreśla, że jego priorytetem „było i będzie zapewnienie najwyższej jakości usług oraz bezpieczeństwo osób korzystających z pływalni”.

„Otwarcie basenu nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu wszystkich wyników badań, które potwierdzą, że jakość wody spełnia normy Rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia oraz Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Wołominie. Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej” – dodają przedstawiciele MCER.

Termin otwarcia pływalni zostanie podany w oddzielnym komunikacie.

Pływalnia OSiR „Huragan” w Wołominie

Pływalnia OSiR „Huragan” w Wołominie rozpocznie działalność najwcześniej 16 czerwca 2020 r.

„Naszym priorytetem jest zapewnienie najwyższej jakości usług oraz bezpieczeństwo osób korzystających z pływalni. W związku z rządową informacją o możliwości wznowienia pracy basenów oraz zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zleciliśmy wykonanie pełnego zakresu badań parametrów wody, zarówno fizykochemicznych, jak i mikrobiologicznych” – zapewniają właściciele obiektu.

Otwarcie pływalni nastąpi po otrzymaniu wszystkich wyników badań, które potwierdzą, że woda na pływalni spełnia normy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U. Z 2015 r., poz.2016 r.) oraz po pozytywnej opinii Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Wołominie.

„Jednocześnie informujemy, że pływalnia dostosowuje swoją działalność do wszystkich zaleceń Państwowego Zakładu Higieny oraz Wytycznych dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce opublikowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny w dniu 1.06.2020 r.” – dowiadujemy się ze strony pływalni OSiR „Huragan”.

O ostatecznym terminie otwarcia pływalnia miejska w Wołominie poinformuje w oddzielnym komunikacie.

Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach

Data otwarcia basenów nie zaskoczyła jedynie pływalni w Ząbkach. Na stronie Miejskiego Centrum Sportu w Ząbkach możemy przeczytać krótki, ale treściwy komunikat: „6 czerwca 2020 - ponowne otwarcie! Szanowni Klienci, miło nam poinformować, że na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020r. Poz.964, Miejskie Centrum Sportu z dniem 6 czerwca zostaje ponownie otwarte! Serdecznie zapraszamy wszystkich stęsknionych za aktywnością, a także tych, którym po kwarantannie jest ona zalecana :) DO ZOBACZENIA!”

Źródło: MCER, plywalniawolomin.pl i mcszabki.pl

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Błażeja, Margerity, Saturnina

REKLAMA