REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Park rekreacji przy Sportowej został udostępniony. Planowane są "niedziele przy Sportowej”

Miasto

Dłużej niż planowano park rekreacji przy ul. Sportowej był niedostępny dla mieszkańców. Kilka dni temu zostało zdjęte ogrodzenie i można z niego oficjalnie korzystać. Zaplanowane także cztery wakacyjne spotkania w nowej lokalizacji na mapie miasta.

REKLAMA

Z uwagi na epidemię koronawirusa oraz skutki finansowe, które ponoszą także wszystkie bez wyjątku samorządy, zrezygnowano w tym roku z organizacji czerwcowych Dni Marek oraz wakacyjnej akcji „Na weekend zostaję z rodziną w Markach”.  Miasto zaprasza natomiast na nowy projekt pod nazwą „Markowe niedziele przy Sportowej”. Dlaczego przy ulicy Sportowej? Niedawno miasto odebrało pozwolenie na użytkowanie nowego placu miejskiego – miejsca spotkań mieszkańców. W jego bezpośrednim sąsiedztwie przygotowano cykl czterech wakacyjnych wydarzeń. Będzie to wspólny projekt ratusza, jednostek miejskich oraz organizacji pozarządowych (NGO).

Na inaugurację, 12 lipca, miasto zaprasza na spotkanie z Akademią Piłkarską Marcovia Marki. W niedzielnym programie zaplanowano zajęcia z elementami piłki nożnej dla najmłodszych mieszkańców.

26 lipca ratusz zaprosi do zakręcenia kołem fortuny, a mareckie NGO na pokazy m.in. karate, boksu, badmintona i jogi. Nie zabraknie też mareckiej drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej.

9 sierpnia gospodarzem spotkania będzie Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego (MOK), który zaprosi na „Artystyczną niedzielę”. W programie m.in. pokaz gry bębnów i warsztaty taneczne. Mareckie organizacje pozarządowe zorganizują otwarte zajęcia sportowe. Będzie też możliwość skorzystania z konsultacji psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej dla dzieci i rodziców.

30 sierpnia zakończy się cykl wydarzeń. Będzie to niedziela z MOK i Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym (MCER). W programie MOK zaplanowano malowanie wielkoformatowego portretu Marek, tworzenie gigantycznych lampionów z obrazami Čiurlionisa, mareckie kamiszibaj, prezentacja efektów projektów Wenecja Marek 1918 oraz e-labirynt Miasta. MCER przygotuje pokazy i zajęcia z koszykówki, siatkówki, judo, gimnastyki artystycznej, boksu. Będzie również nauka zumby i zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji

REKLAMA