REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nextbike opuszcza Warszawę

Miasto

Niemiecki operator nie będzie starał się o przedłużenie umowy na miejski system wypożyczalni rowerów. Od nowego roku obsługę systemu przejmie nowy operator.

REKLAMA

Jedyną firmą zainteresowaną obsługą Veturilo w najbliższych latach jest katalońska Marfina, która zaoferowała swoje usługi za niecałe 171 mln zł netto. Do przetargu nie stanął dotychczasowy operator Veturilo.

Decyzja Nextbike ma związek z fatalną sytuacją finansową, w jakiej znalazł się polski oddział firmy. W ubiegłym miesiącu złożyła ona wniosek o upadłość. Jak poinformowano w komunikacie, "w ocenie zarządu przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego daje realne szanse na dojście do porozumienia z wierzycielami, w tym z bankami finansującymi spółkę, oraz pozwoli na ustalenie nowych zasad spłat zobowiązań spółki. Zawarcie układu z wierzycielami pozwoli na odsunięcie w czasie płatności aż do momentu powrotu do normalnego funkcjonowania systemów rowerowych".

Nextbike zapewnia, że sytuacja finansowa firmy nie będzie oznaczać przerwy w działaniu Veturilo. Obecna umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2020. Kto będzie obsługiwać Veturilo od marca przyszłego roku? Na razie nie wiadomo, czy ZDM zdecyduje się podpisać umowę z Marfiną.

Nextbike działa w Polsce od 2011 r. i w Finlandii od 2017  r. - wynika z informacji na stronie internetowej firmy. W Markach Nextbike działa od października 2018 roku. Stacje wypożyczalni roweru znajdują się przy pętli autobusowej na Legionowej, na rogach: Piłsudskiego i Legionowej oraz Piłsudskiego i Wspólnej, przy Urzędzie Miasta oraz pod wiaduktem Trasy S8. Znajduje się w nich 75 rowerów.

Netbike jest operatorem systemów rowerów miejskich, m.in. Veturilo - Warszawski Rower Publiczny oraz ogólnopolskich MultiSport Bike, System Rowery Orlen.

Źródło: tustolica.pl

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji

REKLAMA