REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Hałas z obwodnicy Marek wreszcie się zmniejszy. Są konkretne działania GDDKiA

Miasto

GDDKiA ogłosiła przetarg na zwiększenie ochrony akustycznej okolic obwodnicy Marek. Termin składania ofert mija 18 września. Zwycięzca przetargu będzie mieć 13 miesięcy na realizację prac.

REKLAMA

Wieloletnie starania mieszkańców naszego miasta mogą przynieść wreszcie wymierne efekty. W 2013 r. (gdy już wiadomo było, że obwodnica Marek powstanie) rozpoczęli akcję, której celem było zwiększenie ochrony akustycznej wzdłuż tak potrzebnej trasy. Niestety, inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, nie uwzględnił tych apeli na etapie projektowania i budowy. Dopiero badania akustyczne, wykonane po otwarciu drogi na zlecenie GDDKiA oraz miasta, wykazały, że lepsza ochrona jest niezbędna. Przekroczenia norm hałasu zanotowano na: Wiejskiej, Pałacowej, Wojskiego, Kosynierów, Szpitalnej, Ząbkowskiej, Pomorskiej, Warmińskiej, Kujawskiej, Skłodowskiej i Szkolnej. W tej sytuacji GDDKiA zadeklarowała ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i wykonanie lepszych zabezpieczeń dla mieszkańców. W poniedziałek (17 sierpnia) ukazało się ogłoszenie o postępowaniu. W Programie Funkcjonalno-Użytkowym znajdują się m.in. budowa i podwyższenie ekranów akustycznych.

- Dziękuję wszystkim zdeterminowanym mieszkańcom. Nasze wspólne, wieloletnie starania mają szansę przynieść oczekiwany efekt – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Termin składania ofert mija 18 września. Zwycięzca przetargu będzie mieć 13 miesięcy na realizację prac.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Piątek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa

REKLAMA