REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Diler złapany w Markach trafił za kratki

Na Sygnale

16 gramów suszu ziela konopi innych niż włókniste, blisko 26 gramów mefedronu, 3 krzewy konopi indyjskich i pieniądze w kwocie 2,3 tys. złotych zabezpieczyli dzielnicowy i policjant prewencji komisariatu w Markach. Funkcjonariusze zatrzymali 33-latka, który nie tylko posiadał znaczne ilości środków odurzających, lecz również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani udzielał je innym osobom. Sąd rejonowy w Wołominie już zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dzielnicowy i policjant służby prewencyjnej z komisariatu w Markach podczas służby ponadnormatywnej na jednej z ulic zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Kontrola drogowa, jaką przeprowadzili funkcjonariusze, nie miała tym razem typowego przebiegu. Przy kierującym samochodem policjanci zabezpieczyli środki odurzające w postaci ziela konopi indyjskiej o wadze ponad 16 gramów i blisko 26 gramów mefedronu. Podejrzewając, że 33-latek może posiadać więcej substancji zabronionych udali się do miejsca jego zamieszkania. Tam rosły 3 krzewy konopi indyjskich. Funkcjonariusze oprócz środków odurzających zabezpieczyli również należący do mężczyzny telefon komórkowy i pieniądze w kwocie 2,3 tys. złotych na tymczasowe zajęcie mienia ruchomego.

33-latek trafił do policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w tym posiadania znacznych ilości narkotyków, uprawy konopi innych niż włókniste oraz trzykrotne udzielenie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd rejonowy w Wołominie na wniosek prokuratora rejonowego zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy i jak zapowiadają policjanci to nie koniec zatrzymań i walki z przestępczością narkotykową.

Źródło: KPP Wołomin

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

31
Sobota
Lipiec 2021
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Ignacego, Lodomiry, Romana

REKLAMA