REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Przetarg na ekrany akustyczne dla obwodnicy Marek

Miasto

Do GDDKiA wpłynęły trzy oferty przetargowe. Dokumentacja przetargowa przewiduje dobudowanie nowych lub podwyższenie istniejących ekranów z lewej i prawej strony jezdni oraz w pasie rozdzielającym.

REKLAMA

„Projekt i budowa urządzeń ochrony środowiska - ekranów akustycznych oraz modyfikacja istniejących urządzeń zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej nr S8 – na odcinku od węzła Marki w Markach do rejonu ul. Pustelnickiej w Zielonce” – tak brzmi pełna nazwa postępowania ogłoszonego w sierpniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Jest to przetarg, który rozwiąże część problemów związanych z hałasem z obwodnicy Marek. O polepszenie klimatu akustycznego mieszkańcy Marek i władze naszego miasta starają się od 2013 r. Przeprowadzenie badań akustycznych i wykazanie wielu przekroczeń norm spowodowało, że państwowy inwestor podjął działania w tym kierunku. Do przetargu ogłoszonego przez GDDKiA stanęły trzy firmy. Budżet GDDKiA wynosi 23,4 mln zł, dwie propozycje wykonawców mieszczą się w tych ramach. Oferty podlegać teraz będą sprawdzeniu. Jeśli zostanie wyłoniony wykonawca, prace powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku.

Dokumentacja przetargowa przewiduje dobudowanie nowych lub podwyższenie istniejących ekranów z lewej i prawej strony jezdni oraz w pasie rozdzielającym. Prace będą prowadzone łącznie na odcinku 3,4 km. Niestety, w ramach obecnego postępowania nie jest przewidziana budowa ekranu na wysokości ulicy Szkolnej.

- Przetarg na zwiększenie ochrony akustycznej jest realizowany w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Jest więc jeszcze czas na doprojektowanie ekranów – tym bardziej, że przy Szkolnej też zanotowano przekroczenia norm hałasu. Być może w wyniku przetargu pojawią się oszczędności. Jeśli tak, niech zostaną przeznaczone na wzmocnienie ochrony akustycznej w tym rejonie miasta – apeluje do drogowców burmistrz Jacek Orych.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Niedziela
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Konrada, Seweryny, Wiktoryny

REKLAMA