REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wybrano nazwę dla parku rekreacji przy Sportowej. Przewodniczący Rady Miasta uzasadnia decyzję

Miasto

Radni podjęli decyzję w sprawie nazwy dla nowego miejsca rekreacji, jakie powstało przy ulicy Sportowej. Do urzędu wpłynęły dwie propozycje nazw zgłoszone przez mieszkańców.

REKLAMA

Do urzędu wpłynęły dwie propozycje nazw zgłoszone przez mieszkańców: „Plac 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 r.” oraz „Park Wolontariuszy”. Rada Miasta zdecydowała o wyborze tej drugiej przede wszystkim ze względu na rozrywkowy charakter miejsca oraz historię jego powstania, która ściśle wiąże się z działalnością wolontarystyczną.

- Choć osobiście od wielu lat jestem zaangażowany w utrwalanie pamięci o Bitwie Warszawskiej 1920 roku, jednak sam również głosowałem za nazwą „Park Wolontariuszy”, co (mając w pamięci podobne sytuacje z niedalekiej przeszłości) zapewne za chwilę będzie zarzewiem przytyków w moją stronę. Takie są uroki demokracji i w pełni się do tego już przyzwyczaiłem – informuje na FB Paweł Pniewski, Przewodniczący Rady Miasta.

Nazwa „Parkiem Wolontariuszy” to forma podziękowania wszystkim osobom, które bezinteresownie angażują się w życie miasta. Wielokrotnie markowianie udowadniali, że hasło promocyjne naszego miasta „Marki. włącz się” nie zostało wybrane na wyrost. Początek dzisiejszego parku rekreacji miał miejsce w 2015 roku i jest ściśle związany z placem zabaw zlokalizowanym przy Sportowej, który stał się jądrem parku, jaki powstał w tym miejscu kilka miesięcy temu. Mowa oczywiście o Podwórku Nivea.

- Po zwycięstwie w konkursie Nivea poszliśmy za ciosem, czego efektem było wywalczenie aktywnego przejścia dla pieszych PZU na Szkolnej, siłowni plenerowej Nestle na Zieleńcu, kolejnego Podwórka Talentów Nivea, czy Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, które zaowocowało szeregiem działań realizowanych do dziś w zakresie edukacji komunikacyjnej w szkołach i przedszkolach – tłumaczy Paweł Pniewski.

Podwórko Nivea to nie jedyny element aktywności obywatelskiej w tym miejscu. W roku otwarcia placu zabaw na nowych zasadach (w pełni obywatelskich) ruszył Marecki Budżet Obywatelski. W wyniku głosowania okazało się, że 2 zwycięskie zadania obywatelskie zlokalizowane zostaną również przy Sportowej: siłownia plenerowa oraz park linowy dla dzieci. Tak duże zapotrzebowanie na miejsce rekreacji w centralnym rejonie Marek było impulsem do opracowania pełnej koncepcji utworzenia skweru na miarę XXI wieku.

A dlaczego nie zaakceptowano nazwy „Plac 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 r.”?

- Przede wszystkim przez wzgląd na szacunek dla wszystkich osób, które poległy w tej Bitwie, nie wypada, aby ogromny plac zabaw, po którym biegać będą roznegliżowane dzieciaki kąpiące się w fontannie, teren, na którym będą odbywać się imprezy rozrywkowe w różnej formie nosił właśnie taką nazwę. We wszystkim trzeba mieć umiar, a przede wszystkim przy inicjatywach mających na celu uczczenie wielkich postaci i wydarzenia należy podchodzić z dużą rozwagą. Charakter miejsca powinien licować do powagi upamiętnianych osób, czy wydarzeń. Takie upamiętnienia za wszelką cenę, mimo, że Bohaterowie Bitwy Warszawskiej już kilkukrotnie został uhonorowani w Markach, może przynieść więcej szkody niż pożytku – uzasadnił swoje zdanie na swoim profilu FB Paweł Pniewski, Przewodniczący Rady Miasta Marki. Obszerniejszy opis uzasadnienia można przeczytać na jego profilu FB.

Źródło: fb.com/pniewski.pawel

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Niedziela
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Konrada, Seweryny, Wiktoryny

REKLAMA