REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki w budowie. Cykliczny przegląd inwestycji w Markach

Miasto

Cykliczny przegląd inwestycji w Markach to ogłoszenia o przetargach, wybrani dostawcy usług czy zrealizowane inwestycje. Co buduje się w Markach?

REKLAMA

Rywalizacja o krzewy

Do przetargu na nasadzenia przy ul. Małachowskiego stanęło sześć firm.

88,5 tys. zł – tyle wynosił budżet w przetargu na realizację części zadania z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego. O nasadzenia przy ul. Małachowskiego stara się sześć firm. Oferty trzech z nich mieszczą się w budżecie zamówienia. Najtańsza opiewa na 50,5 tys. zł., najdroższa na 97,2 tys. zł. Oferty będą teraz sprawdzane.

Jeśli miasto wyłoni zwycięzcę, jego zadaniem będzie nasadzenie 1,4 tys. sztuk krzewów. Będą to gatunki dopasowane do warunków miejskich (sosna kosodrzewina, tawuła japońska, berberys Thunbergii). Nasadzenia zostaną zrealizowane na pasach nieurządzonej obecnie zieleni.

Skowronia i Pomorska do przebudowy

Dwie gruntówki staną się drogami asfaltowymi. Miejska inwestycja uzyskała dofinansowanie.

Miasto zaprasza firmy do udziału w dwóch, ogłoszonych przetargach. Poszukiwani są  wykonawcy ulic: Skowroniej (łączy się z Lisa-Kuli) oraz Pomorskiej (łącznik między drogą techniczną obwodnicy i ulicą Ząbkowską). Pierwsza z nich uzyska asfaltową nawierzchnię o szerokości 6 m, druga – 5 m. Na oferty wykonawców miasto czeka do 29 października. O wyborze wykonawcy zdecydują dwa kryteria: zaproponowana cena oraz okres gwarancji i rękojmi. Realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nie wpłynęła natomiast żadna oferta w przetergu na przebudowę ulicy Szerokiej.

Melioryzacyjne przetargi

Miasto zaprasza firmy do udziału w dwóch postępowaniach.

Pod koniec ubiegłego tygodnia ogłoszono dwa przetargi:

- pierwszy z nich dotyczy modernizacji rowu R-1, położonego na Czarnej Strudze wzdłuż ulicy Spacerowej

- drugi dotyczy udrożnienia i oczyszczenia odkrytych odcinków rowów o długości 1,5 km

Miasto zaprasza firmy do udziału w tych postępowaniach. W pierwszym przetargu na oferty będzie czekać do 2 listopada, a w drugim do 26 października. Więcej szczegółów na stronie BIP UM Marki.

Asfaltowanie odcinka Okólnej

W weekend zostanie zamknięty dla ruchu fragment ulicy od Słonecznej do Bielówek.

Od wiosny trwa przebudowa  800-metrowego odcinka ulicy Okólnej. Wzdłuż centrum logistycznego powstaje droga, która zyska nie tylko nową nawierzchnię, ale również odwodnienie i oświetlenie. Do dyspozycji pieszych i rowerzystów będą również chodniki i droga rowerowa.

Prace, które w pełni finansuje firma Hillwood Polska, wchodzą w decydującą fazę. W najbliższy weekend – 24-25 października – planowane jest układanie ostatniej warstwy asfaltu (ścieralnej) - poinformował wykonawca. W związku z tym od 6.00 rano w sobotę do 24.00 w niedzielę droga będzie całkowicie nieprzejezdna.

Źródło: UM Marki

 

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Piątek
Listopad 2020
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Franciszka, Kseni, Maksymiliana

REKLAMA