REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Finał Kurtyny Čiurlionisa. Zaproszenie na transmisję wideo

Kultura

W sobotę odbędzie się Finał Kurtyny Čiurlionisa w MOK-u. Będzie można obejrzeć to wydarzenie za pomocą transmisji wideo z Mareckiego Ośrodka Kultury.

REKLAMA

Kopiowanie dzieł dawnych mistrzów to uznany od lat sposób edukacji w zakresie sztuk plastycznych. We wrześniu odbyło się osiem sesji warsztatowych poświęconych temu litewskiemu artyście, który kiedyś mieszkał w Markach. Uczestnicy pracowali pod kierunkiem mareckich artystów sztuk wizualnych: Pauliny Rosińskiej, Luizy Wojciechowskiej-Konopki, Moniki Załęskiej i Zdzisława Domolewskiego. Uczestnicy m.in. wzięli udział w wykonaniu głównego dzieła projektu – repliki kurtyny, najbardziej monumentalnej pracy Mikołaja Konstantego Čiurlionisa z 1909 roku. Kurtynę, która zdobi salę teatralna MOK-u  i inne prace powstałe podczas warsztatów zaprezentujemy podczas finału projektu. W programie także słowo o Čiurlionisie Jadwigi Siedleckiej-Siwudy oraz koncert „Za kurtyną dźwięków M.K. Čiurlionisa”, w którym wstąpi Irena Podobas-Ülkü, znana popularyzatorka muzyki tego artysty. Finał zostanie zrealizowany w wersji online, początek w sobotę (24 X) o godz. 18.00.

Zapraszamy na transmisję na żywo www.mokmarki.pl/kurtyna

„Kurtyna Čiurlionisa” to projekt Luizy Wojciechowskiej-Konopki, dotowany z programu Narodowego Centrum Kultury INTERWENCJE, realizowany pod patronatem Ambasady Republiki Litewskiej w RP.

Źródło: MOK

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Poniedziałek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA