REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bezpieczniejsze przejścia dla pieszych dzięki zaangażowaniu mieszkańców Marek

Miasto

Dzięki internetowemu głosowaniu przejścia dla pieszych wzdłuż Legionowej będą bezpieczniejsze. Pięć doświetlonych przejść dla pieszych zostało wywalczonych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

REKLAMA

Marszałek Adam Struzik obwieścił wyniki pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Był tam również projekt z Marek. Chodziło o poprawę bezpieczeństwa i pieszych poprzez doświetlenie przejść dla pieszych wzdłuż ulicy Legionowej. I udało się. W kategorii podregionalnej Marki zebrały  729 głosów. To wystarczyło, żeby projekt złożony przez Urszulę Paszkiewicz, Andrzeja Nadolskiego, Przemysława Lisa i Pawła Pniewskiego wszedł do grona zwycięzców. Prace zostały wycenione na 400 tys. zł. Zostaną przeprowadzone przy skrzyżowaniach Legionowej z Żytnią, Modrzewiową, Konwaliową i Spacerową. Piąte, doświetlone przejście dla pieszych powstanie w Stanisławowie Pierwszym.

- Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców – komentuje Andrzej Nadolski.

- Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone dedykowanymi latarniami, by pieszy był lepiej widoczny. Ponadto przy znakach drogowych informujących o przejściu dla pieszych (D-6) zainstalowane zostaną lampy ostrzegawcze z pulsującym żółtym światłem, wzbudzane czujnikiem ruchu, gdy pieszy zbliży się do jezdni - informuje Paweł Pniewski.

Mieszkańcy Marek już nie raz udowadniali, że potrafią się jednoczyć we wspólnej sprawie, także w internecie. W ten sposób wygrali dwa place zabaw Nivea (przy Sportowej i Żeromskiego) i siłownię plenerową przy ulicy Głównej. Tak też zostały zdobyte mobilne miasteczko ruchu drogowego, gry chodnikowe w szkołach oraz sprzęt AGD dla trzech mareckich fundacji.

- To obrazuje, jak wielka aktywność społeczna drzemie w mieszkańcach Marek – dodaje Paweł Pniewski.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana

REKLAMA