REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wielkiej Orkiestry "Finał z głową"

Miasto

Jak przeprowadzić doroczną kwestę w czasie pandemii? Marecki sztab WOŚP ma na to patent.

REKLAMA

29 stycznia 2021 r. (nowa data) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Markach. Będzie to „Finał z Głową”. Ta ostatnia nazwa ma podwójne znaczenie. Po pierwsze, darczyńcy mogą wspomóc laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy. Po drugie, trzeba było solidnie pogłówkować, jak z uwagi na koronawirusa przeprowadzić marecki (i nie tylko finał). Odbędzie się on w nowej formule. Z powodów epidemiologicznych tradycyjnie nie spotkamy się w Szkole Podstawowej nr 4. Będzie natomiast niespodzianka, jakiej jeszcze nie było – transmisja ze studio WOŚP Marki. Podczas niej zobaczycie Państwo koncerty z udziałem lokalnych artystów, występy dzieci z mareckich szkół, spotkania kulinarne i wiele innych ciekawostek. Wszystko odbędzie się w sposób bezpieczny i dostosowany do wymogów sanitarnych. Między występami będzie czas na licytacje i sprzedaż zebranych gadżetów. Wpłat można będzie dokonywać przez eSkarbony, które będą zakładane przez wolontariuszy.

 - Ten rok jest wyjątkowy, ale organizatorzy nie poddają się przeciwnościom, bo Marki zawsze dawały radę. W ubiegłym roku dzięki wielkim sercom mieszkańców zebraliśmy 230 000 zł, ustanawiając lokalny rekord. Wierzymy, że będzie wspaniale! Bo kto, jak nie my? – podkreśla Maria Krzyżanowska, szefowa mareckiego Sztabu WOŚP.

Zanim 10 stycznia rozpocznie się transmisja mareckiego finału, ruszy doroczna kwesta. Pierwsze działania zostały przez organizatorów zaplanowane już na 15 grudnia 2020 r. Wtedy skarbony zostaną wystawione na terenie Marek w zaprzyjaźnionych firmach i sklepach. W tych miejscach będzie można wspierać zbiórkę, aż do dnia finału.

- Sztab WOŚP Marki zaprasza do współpracy wszystkich chętnych przedsiębiorców – dodaje Maria Krzyżanowska.

Sercem każdego finału są oczywiście wolontariusze – w tej kwestii nic się nie zmienia. Zgłoszenia do rekrutacji można już składać w naszych szkołach. Jeżeli nie chodzisz lub nie chodziłeś do mareckiej placówki oświatowej, napisz na wolontariatmarki@wp.pl.

- Bądźmy razem podczas 29 Finału z Głową, pobijmy kolejny rekord – zachęca Maria Krzyżanowska.

Zobacz jak było na poprzednim finale WOŚP:

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Środa
Styczeń 2021
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana

REKLAMA