REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Etapy szczepień w Markach. Kto pierwszy się zaszczepi?

Miasto

Od 15 stycznia będzie można zgłaszać się do szczepienia przeciwko COVID-19 - przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta. W programie uczestniczą Kardiomed, Esculap i Centrum Medyczne.

REKLAMA

Oczywiście termin będzie zależał od grupy, w której się znajdujemy. W pierwszej kolejności są szczepione osoby z tzw. grupy zero, czyli personel medyczny, pracownicy Domów Pomocy Społecznej (DPS) oraz Ośrodków Pomocy Społecznej. W kolejnych etapach będą to odpowiednio:

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia (od najstarszych), służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Na liście punktów szczepień znajdują się trzy mareckie placówki medyczne: Są to:

-  Marecki Ośrodek Zdrowia przy ul. Sportowej

-  Esculap przy ul. Fabrycznej

-  Centrum Medyczne przy ul. Kasztanowej

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Grudzień 2021
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja

REKLAMA