REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Oświetlenie Okólnej i doświetlenie przejść dla pieszych na Legionowej

Miasto

Niedawno zakończyła się przebudowa ulicy Okólnej, a w skład modernizacji weszło także nowoczesne oświetlenie. Na Legionowej z kolei ma pojawić się doświetlenie przejść dla pieszych. Kiedy obie inwestycje zostaną uruchomione?

REKLAMA

Niedługo LEDy powinny zaświecić

Niedawno zakończyła się przebudowa ulicy Okólnej – na odcinku od Słonecznej do Bielówek. W jej ramach zamontowano również nowoczesne oświetlenie LED-owe. Kiedy lampy zaświecą? Od strony technicznej jest wszystko gotowe. Miasto czeka jedynie na ostatni krok ze strony operatora energetycznego, czyli zamontowanie licznika. Powinno do tego dojść lada dzień. Tak wynika z rozmów przeprowadzonych w ubiegły piątek z operatorem.

Doświetlenie przejść dla pieszych przy Legionowej

W pierwszej, ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy Marek odnieśli sukces. Ich wniosek o doświetlenie przejść dla pieszych: czterech w Markach przy Legionowej oraz jednego w Stanisławowie Pierwszym w głosowaniu został zakwalifikowany do realizacji. 25 stycznia teren inwestycji odwiedzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego: z Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Wydziału Inżynierii Ruchu.

„Do końca stycznia każdy projektodawca otrzyma e-mail z harmonogramem realizacji projektu – czytamy na profilu FB Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

- Ponieważ na Mazowszu wygrało kilka tego typu projektów, zostaną one ustandaryzowane pod kątem warunków przetargu i ich realizacji – relacjonuje Paweł Pniewski, obok Urszuli Paszkiewicz, Andrzeja Nadolskiego i Przemysława Lisa, jeden z pomysłodawców mareckiego wniosku.

Przejścia zostaną doświetlone i wyposażone w migające światło informujące o zbliżaniu się pieszego do pasów.

Już niedługo powoli będzie można szykować wnioski do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Następny nabór ruszy 6 kwietnia, czyli zaraz po Wielkanocy.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Sobota
Luty 2021
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234567
imieniny:
Gagrieli, Liwii, Leonarda

REKLAMA