REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Równanie dróg gruntowych po roztopach

Miasto

Jak co roku na wiosnę, miasto rozpoczyna równanie dróg gruntowych. W naszym mieście liczą one około 75 km. Po zimie ogromna większość z nich będzie nadawać się do poprawy. Będą naprawiane, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe.

REKLAMA

Aby równiarki mogły skutecznie wyrównać grunt, potrzebne jest jednak jego rozmrożenie i wyschnięcie. Obecnie wykonywanie równań nie przyniosłoby żadnego efektu.

    - W tym okresie żadna naprawa (czy to w postaci równania, czy też dosypywania kruszywa) nie będzie skuteczna oraz długotrwała. Równanie przyczyni się tylko do pogłębienia problemu (powstanie kolein i błota), a wsypane w błoto kruszywo bardzo szybko zmiesza się z niestabilnym gruntem oraz nie uzyskamy odpowiednich parametrów zagęszczenia. Wówczas problem szybko powróci. Czekamy więc na poprawę warunków pogodowych, aby pilnie z nadejściem wiosny dokonać niezbędnych napraw – tłumaczy Mariusz Lis, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zarządu Dróg.

Przetarg na wykonanie równań został ogłoszony i miasto czeka na oferty wykonawców. 

Naprawy są natomiast już wykonywane na drogach asfaltowych. Przy pomocy specjalnej mieszanki „na zimno” realizują je pracownicy Zakładu Usług Komunalnych.

    - Zdajemy sobie sprawę, że najlepszym rozwiązaniem jest budowa nowych dróg asfaltowych. Po realizacji olbrzymich i niezbędnych inwestycji oświatowych uwagę koncentrujemy na przebudowie dróg lokalnych. W ubiegłym roku wdrożyliśmy pilotaż tego przedsięwzięcia. Ułożyliśmy nakładki asfaltowe przy Pomorskiej, Skowroniej, Nałkowskiej i Kurpińskiego. W tym roku ogłosimy przetarg na wykonanie kolejnych nakładek – mówi Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

W tym roku rozpocznie się też przebudowa połączenia między ulicami Wspólną i Stawową (wzdłuż Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego). Przetarg na wykonanie robót wygrała firma Strabag. Planowane jest również ogłoszenie przetargu na Wczasową i Wenecką. Jeśli inwestycja będzie dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, do modernizacji dołączą  również ulice: Koszalińska, Słupecka, Sadowa, Kołobrzeska i Kościelna. Nasze miasto też szykuje postępowania w partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) na kompleksową realizację: Lisa-Kuli, Granicznej, Karłowicza-Sobieskiego-Modrzewiowej oraz Mickiewicza.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Sobota
Luty 2021
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234567
imieniny:
Gagrieli, Liwii, Leonarda

REKLAMA