REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rusza budowa dojazdu do MCER od Stawowej

Miasto

W tym tygodniu rozpoczynają się roboty związane z kompleksową modernizacją ulic Jowisza, Marsa, Saturna. Wykonawca inwestycji jest już na placu budowy.

REKLAMA

We wtorek wykonawca inwestycji – firma Strabag – został wprowadzony na plac budowy. W piątek zostanie wdrożona tymczasowa organizacja ruchu. Mieszkańcy tych ulic będą mieć zapewniony dojazd do posesji.

 - Budowa drogi wiąże się z utrudnieniami, które postaramy się zminimalizować. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się w pobliżu prowadzonych prac. Przepraszamy za utrudnienia – informuje firma Strabag.

Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze – zwożone materiały budowalne oraz usuwane karpy. Pod koniec tego/na początku przyszłego tygodnia roboty zostaną zintensyfikowane. Zadaniami wykonawcy są m.in. ułożenie odwodnienia oraz budowa ulicy, chodnika i drogi rowerowej. Dzięki temu droga gruntowa zamieni się w asfaltówkę. W ten sposób powstanie połączenie między ulicą Wspólną a Stawową (i dalej Zieleńcem).

- Finansowanie tej inwestycji przypomina patchworkową układankę. Część pieniędzy daje UE z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Mamy też pozytywną rekomendację wojewody na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Są też spore szanse na uzyskanie wsparcia ze strony Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w zakresie regulacji wód opadowych. To zdecydowanie ułatwi realizację tego przedsięwzięcia – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Poniedziałek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego

REKLAMA