REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Więcej wyjazdów z Małachowskiego

Miasto

Miasto ogłosiło dwa przetargi projektowe i czeka na oferty w dwóch przetargach, które mają wspólny mianownik. Celem jest poprawienie dostępności komunikacyjnej w gęsto zaludnionym rejonie ulicy Małachowskiego.

REKLAMA

Pierwszy przetarg dotyczy drugiego połączenia ulicy Małachowskiego z Aleją Piłsudskiego. Obecnie jest to droga z płyt, znajdująca się w sąsiedztwie domów komunalnych. W planach jest zaprojektowanie ulicy z nową nawierzchnią, odwodnieniem, chodnikiem i oświetleniem.

Drugi przetarg obejmuje zaprojektowanie połączenia ulicy Małachowskiego z ulicą Okólną. Docelowo ma być – oprócz nowej drogi – zaprojektowany m.in. ciąg pieszo-rowerowy.

- Dzięki temu w znaczący sposób odciążylibyśmy skrzyżowanie Małachowskiego z Piłsudskiego, dając możliwość alternatywnego dojazdu/wyjazdu – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Prace projektowe mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

- Potem pozostanie kwestia znalezienia pieniędzy w naszym – nie ma co ukrywać – napiętym budżecie. Mamy nadzieję, że uda nam się do finansowania przedsięwzięcia zaprosić zewnętrznych partnerów, którym też leży na sercu poprawa dostępności komunikacyjnego tego rejonu – dodaje burmistrz.

Szykowana jest także dokumentacja dla prawoskrętu z ulicy Małachowskiego w Piłsudskiego., Jest to cześć zamówienia na projekt kompleksowej przebudowy głównej arterii miasta. Wykonuje ją firma Mosty Warszawa.

Źródło: UM Marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Niedziela
Maj 2021
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Grzegorza, Karoliny, Karola

REKLAMA