REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sygnalizacja świetlna na niebezpiecznym skrzyżowaniu coraz bliżej

Miasto

Niebezpieczny odcinek DW631 w okolicy skrzyżowania z ul. Główną powodował wiele wypadków, a po otwarciu kolejnej odnogi tego skrzyżowania w kierunku Kobyłki, jest jeszcze bardziej niebezpiecznie i trudno włączyć się do ruchu z ulic podporządkowanych. Podjęto działania w kierunku poprawy tej sytuacji.

REKLAMA

Rada Miasta Marki na ostatniej sesji podjęła uchwałę w sprawie udzielenia wsparcia finansowego dla budowy sygnalizacji świetlnej na niebezpiecznym skrzyżowaniu DW 631 (ul. ks. Poławskiego) z ulicą Główną.

Po oddaniu wiaduktu nad Obwodnica Marek, łączącego ulicę Główną z ulicą Dworkową w Miasto Kobyłka, skrzyżowanie z Drogą wojewódzką 631 zrobiło się bardzo niebezpieczne.

„Było to do przewidzenia, dlatego już latem 2020 roku władze naszego miasta rozpoczęły rozmowy na temat zainstalowania na tym skrzyżowaniu tymczasowej sygnalizacji świetlnej (do czasu kompleksowej przebudowy drogi). 10 września 2020 do Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie (MZDW) trafiło pismo Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki w tej sprawie.” – informuje na swoim profilu facebookowym Przewodniczący Rady Miasta, Paweł Pniewski.

Po negocjacjach, które trwały niestety długo, ustalono, że inwestycja zostanie zrealizowana wspólnie przez MZDW, Powiat Wołomiński oraz miasto Marki. 28 kwietnia mareccy radni podjęli stosowną uchwałę w tej sprawie dając zielone światło. Podobną uchwałę w maju podejmą radni Sejmik Województwa Mazowieckiego.

Konkretna data uruchomienia sygnalizacji świetlnej nie jest jeszcze znana.

Źródło: www.fb.com/PawelPniewskiMarki/

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

modern
"Konkretna data uruchomienia sygnalizacji świetlnej nie jest jeszcze znana" Właściwie tylko to zdanie w całym tekście przedstawia jakąś wartość. Reszta to banialuki o spotkaniach, negocjacjach, biurokracji, uchwałach i pierdzeniu w stołek. Efekt jest taki na dzień dzisiejszy: "Konkretna data uruchomienia sygnalizacji świetlnej nie jest jeszcze znana".

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny

REKLAMA