REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Mieszkańcy chcą pozostawienia na stałe tymczasowego dojścia do MCER

Miasto

Nowy dojazd do MCER od strony ul. Stawowej jest w trakcie budowy, dlatego powstało tymczasowe dojście Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. Mieszkańcy domagają się jednak, aby przejście pozostało na stałe.

REKLAMA

Jak informuje burmistrz Jaccek Orych na swoim profilu FB, na ukończeniu jest układanie tymczasowego dojścia do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego, które powstaje na czas budowy ciągu Jowisza Marsa Saturna. Brakuje jeszcze m.in. ogrodzenia, które ma odgradzać ścieżkę od stawu. Ciąg będzie oświetlony i do momentu zakończenia budowy drogi stanowić będzie dojście do szkoły i obiektów MCER od strony Stawowej/Głównej.

„Kierowców na Stawowej poproszę o większą rozwagę – pojawi się nowe przejście dla pieszych. Zaznaczam, ze ścieżka jest tymczasowym rozwiązaniem i po zakończeniu modernizacji ciągu Jowisza Marsa Saturna (droga, chodnik, ścieżka rowerowa, odwodnienie) zostanie zdemontowana, ale…W planach mamy urządzenie całego terenu między Orlikiem a Konnymi i MCER. W poprzednich latach pojawiały się różne koncepcje na temat, ale dużo się ostatnio zmieniło w otoczeniu tego rejonu. Chciałbym, aby w proces docelowego urządzania tej przestrzeni włączyli się mieszkańcy.” – informuje Jacek Orych.

Po wakacjach planowane są konsultacje i warsztaty planistyczne na ten temat. Pomysłów jest wiele: koło wędkarskie proponuje pomost do rekreacyjnego łowienia, inne propozycje to miejsce na grilla, altanki, alejki do spacerowania, przestrzeń do wybiegu dla zwierzaków, ciekawa propozycja to  skatepark z prawdziwego zdarzenia.

„Na kąpielisko raczej nie ma szans, ale może udałoby się wykroić przestrzeń dla amatorów morsowania. Liczę na pomysły, które w kolejnym etapie zostaną przeniesione na deskę kreślarską. A potem będziemy szukać pieniędzy i docelowo – zapewne w kilku etapach – przystępować do realizacji. Po wakacjach wracamy z tematem” – dodaje Jacek Orych.

W komentarzach pod postem można jednak przeczytać, że mieszkańcy domagają się pozostawienia drogi tymczasowej do MCER. Mieszkańcy chcą, aby tymczasowe dojście pozostało również po zakończeniu budowy ciągu Jowisza, Marsa, Saturna. To wygodne i bezpieczne dojście do MCER z dala od ruchu ulicznego.

Źródło: fb.com/BurmistrzMarek

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny

REKLAMA